28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників. Цей день в історії

Читать на русском

Цього дня 1886 року відбулося офіційне відкриття статуї Свободи у Нью-Йорку, а у 1967-му народилася американська акторка Джулія Робертс

Читать на русском
28 жовтня - День визволення України від фашистських загарбників. Цей день в історії

Цього дня 1886 року відбулося офіційне відкриття статуї Свободи у Нью-Йорку, а у 1967-му народилася американська акторка Джулія Робертс

28 жовтня 2022 року – п'ятниця. Цього дня 33 роки тому Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови, а у 1913 році - відкрито трамвайний рух у Вінниці. Сьогодні – 247 день війни Росії проти України. До Нового року залишилось 64 дні. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

В Україні відзначають День визволення від фашистських загарбників

Сьогодні в Україні відзначають День визволення від фашистських загарбників. Деокупація українських земель під час Другої світової війни відбулась протягом січня 1943 — жовтня 1944 років. 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на сучасний західний кордон України, напередодні звільнивши Ужгород.

В Чехії відзначають Проголошення Незалежності Чехословацької держави від Австро-Угорщини у 1918 році. Греція відзначає День Охі. «Охі» з грецької означає «ні». Свято присвячене подіям 1940 року, коли грецький уряд на чолі з Іоаннісом Метаксасом категорично відкинув ультиматум італійського диктатора Беніто Муссоліні, що призвело до початку італо-грецької війни. Також у світі відзначають Міжнародний день анімації.

Цього дня 1886 року відбулося офіційне відкриття статуї Свободи у Нью-Йорку

Статуя свободи, Нью Йорк
Статуя свободи, Нью Йорк

Це - національний пам'ятник США, символ свободи, демократії та справедливості. Це одна з найзнаменитіших скульптур у США та у світі, часто звана «символом Нью-Йорка і США», «символом свободи і демократії», «Леді Свобода». Це подарунок французьких громадян до сторіччя американської революції.

Статуя Свободи стоїть на острові Свободи (англ. Liberty Island) (до 1956 року острів Бедлоу, хоча його називали «островом Свободи» уже з початку XX століття), приблизно за 3 км на південний захід від південного округу Мангеттен, одного з округів Нью-Йорка. Територія острова Свободи спочатку належала до штату Нью-Джерсі, потім перебувала у віданні Нью-Йорка, а тепер перебуває у федеральному управлінні.

Які ще історичні події стались 28 жовтня

Берлін, Німеччина
Берлін, панорама вечірнього міста

1237 — перша згадка про Берлін.

1492 — Колумб висадився на Кубі.

1913 — відкрито трамвайний рух у Вінниці.

1918 — Чехословаччина проголосила незалежність від Австро-Угорщини.

1920 — країни Антанти підписали з Королівством Румунія «Бессарабський протокол», який віддавав Бессарабію Румунії.

1962 — Карибська криза: перший секретар ЦК КПРС Микита Хрущов оголосив про демонтаж радянських ракет на Кубі.

1989 — Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови.

1995 — пожежа в бакинському метро забрала життя 289 людей. Це найбільший за кількістю жертв інцидент в історії всіх метрополітенів світу.

2009 — терористичні акти в Кабулі (Афганістан) та в Пешаварі (Пакистан).

28 жовтня 1967 року народилася американська акторка Джулія Робертс

Джу́лія Фіо́на Ро́бертс — американська кіноакторка та продюсерка
Джулія Робертс - американська кіноакторка та продюсерка

Джу́лія Фіо́на Ро́бертс — американська кіноакторка та продюсерка, найоплачуваніша акторка світу (2002—2005). Володарка трьох «Золотих глобусів» з восьми номінацій, номінантка чотирьох Academy Awards, володарка премії «Оскар» Академії кіномистецтва США за роботу в фільмі «Ерін Брокович» (2000).

Здобула популярність на початку 1990-х роллю в ромкомі «Красуня», яка зібрала 463 мільйони доларів у світовому прокаті. Отримала премію «Оскар» Академії кіномистецтва США (2000) році за головну роль у фільмі «Ерін Брокович (фільм)». Номінувалася на «Оскар» у категорії «найкраща акторка другого плану» за фільм «Сталеві магнолії» (1989) та в цій же категорії за роль у «Красуні» (1990). Серед найвідоміших фільмів романтичні комедії «Весілля мого найкращого друга», «Містична піца», «Ноттінг Гілл», «Наречена-втікачка»[en], а також фільми кримінального жанру «Справа пеліканів» та «Одинадцять друзів Оушена». Загалом фільми, у яких зіграла Джулія Робертс, зібрали понад 2 мільярди доларів, що вивело її на перше місце серед усіх акторок світу за касовими зборами.

Стала однією із найвище оплачуваних акторок у світі, очолюючи за цим показником щорічну десятку «Голлівудського репортера» з 2002 по 2005 рік. З 2006 року на перше місце вийшла Ніколь Кідман. Гонорар Робертс за «Красуню» склав 300 тис. доларів, а 2003 року їй заплатили рекордну суму в 25 млн доларів за роль у фільмі «Усмішка Мони Лізи».

Хто ще з відомих особистостей народився 28 жовтня

Білл Ґейтс - засновник Microsoft
Білл Ґейтс - засновник Microsoft

1466 — Еразм Ротердамський, голландський мислитель, письменник, філолог, богослов.

1550 — Станіслав Костка, польський святий, єзуїт, покровитель Польщі, молоді та дітей.

1585 — Корнелій Янсен, нідерландський єпископ, засновник католицького богословського вчення, відомого як янсенізм.

1837 — Токуґава Йосінобу, останній сьоґун в історії Японії.

1845 — Зигмунт Врублевський, польський фізик.

1854 — Жан Марі Гюйо, французький філософ, поет.

1930 — Берні Екклстоун, англійський бізнесмен, почесний президент Formula One Management та Formula 1 Administration.

1933 — Гаррінча (Мануел Франсіску душ Сантуш), бразильський футболіст, двократний чемпіон світу (1958, 1962).

1936 — Роман Віктюк, український радянський режисер.

1944 — Колюш (Мішель Жерар Жозеф Колюччі), французький комік.

1955 — Білл Ґейтс, засновник і голова ради директорів Microsoft.

1963 — Ерос Рамаззотті, італійський співак.

Нагадаємо, раніше ми писали, чим відзначився в історії день 27 жовтня. В цей день Колумб відкрив Кубу, в Америці запустили першу лінію метро, а в Китаї зафіксували чисельність населення в більш як 1 мільярд жителів.

Також ми розповідали, як вберегти гривню від знецінення та скільки можна заробити на депозиті під час війни. Адже за вісім місяців війни 38% фінансових установ стали збитковими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.