Заявку на вступ до ЄС подали за 4 дні після повномасштабного російського вторгнення
Вівторок, 28 лютого 2023 року. В цей день у Лондоні відкрилося Вестмінстерське абатство, у Швеції перейшли на власний календар, яким користувалися 12 років, в США заснували республіканську партію, а в Україні подали заявку на вступ до ЄС. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята – читайте в матеріалі від Інформатор.
Сьогодні Україна відзначає День штурманської служби авіації Збройних сил України. Дату затверджено у 2008 році за ініціативи міністра оборони України. Штурманська робота має чіткі завдання: контроль технічного стану пристроїв, перевірка навігаційного обладнання, створення курсу за картами чи технічними засобами, контроль повітря тощо.
Також 28 лютого, починаючи з 2010 року, в Україні вітають працівників патрульно-постової служби. Цей підрозділ створили у 2006 році, задля забезпечення правопорядку та безпеки у громадських місцях, дотримання правил громадського порядку, розкриття злочинів та їх попередження.
Щороку останній зимовий день у календарі святкують як Всесвітній день рідкісних захворювань. Ця подія проводиться під координацією Європейської організації з рідкісних захворювань — EURORDIS.
Відтак нині у світі існує, за різними даними, налічують від шести до семи тисяч рідкісних, або орфанних захворювань. Й лише кілька сотень з яких можна лікувати. Переважна більшість рідкісних захворювань викликана генетичними порушеннями, інша частина — бактеріальними або вірусними інфекціями, алергічними та іншими зовнішніми факторами.
Всесвітній день кравця, що відзначається 28 лютого, започаткували в честь дня народження видатного творця швейної машинки – Еліасу Хоу. До речі, першій робочі версії машинки сьогодні 178 років.
Також кожного року останнього вівторка лютого відзначається Всесвітній день стерилізації тварин. Свято заснували 28 років тому в США, ініціаторкою виступила співачка та акторка Доріс Дей. Ветеринари з’ясували, що стерилізація продовжує життя домашнім улюбленцям, робить їх менш агресивними та більш стійкими до різних типів хвороб.
1066 — відкрилося Вестмінстерське абатство – традиційне місце коронації монархів Великої Британії й поховань монархів Англії.
1700 — Швеція перейшла на власний календар, що діяв до 1712 року. Календар випереджав на один день юліанський календар і відставав на 10 днів від григоріанського.
1825 — укладена конвенція про розмежування володінь Російської імперії й Великої Британії в Північній Америці.
1854 — заснована Республіканська партія США.
1921 — у Кронштадті почалось збройне повстання гарнізону військових моряків, які вимагали ліквідації більшовицької диктатури, відновлення основних демократичних свобод і виступили під гаслами «Ради без комуністів», «Влада радам, а не комуністам». Викликане невдоволенням більшовицькою політикою «воєнного комунізму», повстання було підтримане екіпажами багатьох військових кораблів, але в березні було жорстоко придушене військами Червоної армії.
1984 — Майкл Джексон виграв майже всі нагороди «Греммі» — вісім, чим установив своєрідний досі неперевершений рекорд.
1986 — у центрі Стокгольма двома пострілами вбито прем'єр-міністра Швеції Улофа Пальме, авторитетного в усьому світі політичного діяча, голову міжнародної неурядової організації «Незалежна комісія з питань роззброєнь». Убивця з місця злочину зумів утекти, його так і не знайшли. Однак в 2020 році слідство з’ясувало, що вбивцею міг бути - Стіг Енгстром, також відомий як "людина скандії", який наклав на себе руки у 2000 році. Після цього прокуратору закрила слідство у справі 34-річної давнини.
59-річного прем'єра Пальме застрелили в спину, коли він йшов додому з кінотеатру зі своєю дружиною Лізбет у Стокгольмі. Він був без охорони, а вбивство сталося посеред однієї з найбільш жвавих вулиць міста. Десяток свідків бачили, як високий чоловік здійснив кілька пострілів, перш ніж покинути місце злочину.
1988 — у Сумгаїті, Азербайджан вчинено погром вірменського населення, спричинені загостренням суспільно-політичної ситуації в Нагірному Карабасі. Число жертв погромів точно не встановлено. За офіційними даними Генпрокуратури СРСР, в результаті дій погромників в Сумгаїті 27-28 лютого 1988 року загинуло щонайменше 26 вірмен та 6 азербайджанців, понад сто осіб було поранено, понад двісті квартир було розграбовано, десятки автомобілів спалені або розбиті. Також було розгромлено безліч майстерень, магазинів, кіосків та інших об'єктів громадського призначення.
2000 — Ірак та Сирія поновили дипломатичні стосунки, перервані у 1980 році, коли Сирія прийняла бік Ірану в ірано-іракській війні.
2013 — Бенедикт XVI, 265-ий Папа Римський, зрікся престолу. Відречення було неочікуваним, оскільки у новій історії папи обіймали свій пост від виборів до смерті. Бенедикт пояснив своє рішення погіршенням здоров'я у зв'язку з похилим віком.
2022 — Україна офіційно подала заявку на вступ до Європейського Союзу.
1824 — Жан-Франсуа Гравель, французький акробат, який 30 червня 1859 року першим у світі пройшов по тросу над Ніагарським водоспадом.
1857 — Володимир Алексі-Месхішвілі, грузинський актор, режисер, педагог, керівник Тіфліського і Кутаїського театрів.
1942 — Леві Хопкін-Джонс, англійський рок-співак, учасник гурту «The Rolling Stones».
1979 — Андрій Несмачний, український футболіст, гравець клубу «Динамо» (Київ).
1990 — Анна Музичук, українська шахістка. Дворазова чемпіонка світу серед жінок з блискавичних шахів та чемпіонка світу серед жінок зі швидких шахів.
2003 — Олександр Гаркуша, український військовослужбовець, солдат Збройних сил України. Перший в Україні кавалер ордена «За мужність» III ступеня у 17-річному віці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber