“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Трамп, Зеленський та Путін почали перемовини щодо завершення війни в Україні. Чим завершиться ця спроба?
голосів
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
24.02.2025
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Репер розповів Дудю, як заочно вступив до лав Територіальної оборони Києва
Чи надовго Ілон Маск затримається у Білому домі?
Журнал "Time" вийшов з обкладинкою, на якій Маск вже сидить за столом президента США. Між тим все частіше кажуть, що Трамп доручить хазяїну Tesla зробити всю брудну роботу, а потім скаже йому остаточне прощавай. Що думаете ви?
голосів
Росія знову фабрикує фейки
Cуджанці розповіли Інформатору, як Кремль вигадав масові вбивства в Руському Порічному
Що слухає Україна
10 найпопулярніших пісень за даними Apple Music
1
Abracadabra
Lady Gaga
2
Ау ау
Sasha Norova, Adam
3
Інстинкт
Loboda
4
Повод
Morgenshtern
5
Дом
Morgenshtern
6
Красный флаг
Morgenshter
7
Врубай
Parfeniuk
8
Не расслабляйся
Skryptonite
9
Пустой вокзал
Morgenshtern
10
Кульбаби
Tonya Matvienko
Це ж було вже!
Чому, як і перед початком вторгнення, про кінець війни пишуть на Заході, а Київ все заперечує
Невже історія й справді циклічна чи українську владу нічого не навчило?
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
645.92
DOGECOIN (DOGE)
0.23
THETA (THETA)
1.29
LITECOIN (LTC)
123.77
BITCOIN (BTC)
95741.19
Теорія рукостискань
у Києві ТРЦ Gulliver об'єднав Валерія Залужного й Дмитра Мєдвєдєва
ПʼЯТІРКА НАЙБАГАТШИХ ЛЮДЕЙ СВІТУ
за версією Bloomberg
1
Ілон Маск
$432 млрд
2
Джефф Безос
$239 млрд
3
Марк Цукерберг
$207 млрд
4
Ларрі Елісон
$192 млрд
5
Бернар Арно
$176 млрд
Як Мін'юст проґавив кібератаку
Про вразливість реєстрів знали ще восени 2020 року
Великий наступ за участі КНДР на Курщині
Росіян в атаку ведуть колонами та на квадроциклах, у полоні багато кримчан, які розчарувалися в Путіні, корейці готуються
Понад 1000 днів минуло від початку повномасштабного вторгнення
Як ви вважаєте, скільки ще триватиме війна?
голосів
Це лохотрон, а не евакуація!
Репортаж Інформатора з Сумщини, де через обстріли примусово евакуюють мешканців
Замість рідного дому - нестерпні умови, одноразове харчування та відсутність виплат
1000 днів війни у цифрах та спогадах
Youtube Україна на часі
Мешканці Курщини: для Путіна ми ніщо
РЕПОРТАЖ ІНФОРМАТОРА З СУДЖІ
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Jerry Heil, Evgeny Khmara - РОЗЧИНЯЮСЬ
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Нова лірична пісня «РОЗЧИНЯЮСЬ», створена на основі віршів Юрія Іздрика «Cycles» та «Solvere» у співпраці з віртуозним піаністом Євгеном Хмарою.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Як у найкращих ресторанах світу: рецепт гостро-кислого густого супу з грибами
Приготуємо грибний суп на соєвому соусі, згущений на крохмалі. Цей гострий і кислий суп традиційно готується з білим перцем, який має інший і набагато сильніший смак, ніж чорний перець. Та якщо у вас немає білого перцю, підійде і чорний.
20 листопада — Свято III Універсалу: детальніше про цей день
Цього дня, 1917 року в Києві прийняли державно-правовий акт, що проголошував Українську Народну Республіку
Неділя, 20 листопада 2022 року. За 41 день настане Новий рік. Сьогодні розпочався 270 день повномасштабної війни росії проти України. В цей день наша держава відзначає 105 років з дня проголошення УНР III Універсалом Української Центральної Ради. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята – читайте в матеріалі від Інформатор.
42 проголосувало “за”, п’ятеро “утрималися”, одна голосувати “проти не наважився ніхто. Відтак, 20 листопада 1917 року з’явилася перша Українська республіка у ХХ столітті. Саме ця дата знаменує появу українського парламенту, уряду, військового формування, українських законів та волі до незалежного життя.
Третій універсал — перша Українська Народна Республіка
Вперше ідею проголошення УНР висунув видатний український історик Михайло Грушевський у вступній промові у день відкриття З'їзду поневолених народів Росії. На той час, Україна вже відійшла від Російської республіки, зберігаючи з нею лише формальний федеративний зв'язок, і завдання полягало лише в тому, щоб юридично оформити цей факт.
"Високі збори! Грізний момент кривавої боротьби в Росії і на Україні, коли нема центральної власті, коли повстала і все шириться громадянська війна, що переходить уже і на Україну, вимагає від українських партій рішучих кроків, щоб зміцнити власть, зробити Україну базою революції і відси боронити здобуток революції в цілій Росії, — сказав професор Грушевський.
Михайло Грушевський — український історик, голова Української Центральної Ради та автор «Історія України-Руси».
Щоби “крайова власть” стала справжньою фактичною, під неї й прописали ІІІ Універсал, який мав стати повноправним тілом “в міцній спілці народів Росії”. Згідно з акту вся влада тепер належить лише Центральній Раді та Генеральному Секретаріату. Україна стає Українською Народною Республікою, а до її території належать губернії: Київщина, Поділля, Волинь, Чернігівщина, Полтавщина, Харківщина, Катеринославщина, Херсонщина, Таврія (хоча й без Криму). В питаннях з приєднанням до України Курщини, Холмщини, Воронежчини та інших суміжних з Україною територій з переважно українським населенням мало вирішуватися шляхом переговорів. Тоді ж скасували смертну кару, запровадили амністії, створили дійсно незалежний суд, запровадили державний контроль над виробництвом й проголосили 8-годинний робочий день.
Третій Універсал Української Центральної Ради
Що відзначають 20 листопада у світі?
Щодо міжнародних, зокрема, це ті, які запровадили в ООН: у третю неділю листопада відзначають Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод. 20 листопада – Всесвітній день дитини. Цей день спрямований на забезпечення добробуту дітей в усьому світ. Саме сьогодні, але 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. В Канаді сьогодні цей день виділили окремо, назвавши Національним. У В’єтнамі сьогодні День вчителя. У Мексиці – день революції, спрямованої проти автократичного правління Порфіріо Діаса, яка тривала цілих сім років. А в Аргентині, 20 листопада – Національний день суверенітету.
Історичні події, що стались в цей день
1941 — робітники в Ленінграді почали отримувати по продовольчих картках 250 грамів хліба в день, всі решта — 125. За час блокади померло від голоду понад 640,000 ленінградців. 1945 — у німецькому місті Нюрнберг розпочався міжнародний судовий процес над нацистськими діячами Третього Рейху. 1985 — випущена Microsoft Windows 1.0. 1991 — встановлено консульські відносини між Україною і Туреччиною. 1998 — запуск першого модуля Міжнародної космічної станції (модуль «Зоря»). 2003 — В Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років. 2004 — Шевченківський районний суд Києва відхилив подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності з 21 по 23 листопада.
80-річчя Джо Байдена
20 листопада 1942 в Скрентоні, штат Пенсільванія, у католицькій родині вихідців з Ірландії народився майбутній 46-й Президент США Джо Байден. Джозеф був старшою дитиною в сім'ї, а один із його дідів був сенатором від штату. Батько ж хлопчика продавав автівки. Сам Байден-молодший вирішив стати юристом, й після закінчення університету, заснував власну адвокатську фірму. А вже в свої 28 балотувався в окружну раду округу Кьюкасл у штаті Делавер. За два роки його обрали до Сенату США. Незабаром після цього етапу в житті Джо трапилася трагедія. Його дружина Нейлія Гантер, з якою він познайомився під час навчання в юридичному коледжі, і дочка Наомі Христина загинули в автомобільній катастрофі, а сини Джозеф Байден III і Роберт Гантер отримали важкі опіки. Спочатку Байден хотів відмовитися від місця в Конгресі, та за наполяганням лідера демократів все ж погодився зайняти цю посаду. Й 3 січня 1973 року просто у приміщенні лікарні Байден склав присягу, і у свої 30 років став одним із наймолодших сенаторів в історії США. 1974 року журнал «Time» включив Байдена до списку «200 осіб майбутнього». Двічі до свого теперішнього президентства Байден цілився очолити уряд, проте в 1988 діагностовано аневризму двох судин головного мозку, чоловіку зробили термінову операцію й до роботи він зміг повернутися лише за 7 місяців відновлення. У 2008 році Байден знову балотувався, однак тоді переміг Барак Обама, який став першим президентом країни афроамериканського походження. На виборах у 20-му році Байден обігнав Трампа, став президентом, створив команду комунікацій у Білому домі й навіть оголосив про плани балотуватися на другий термін.
46-му Президенту США Джо Байдену сьогодні 80 років.
Хто ще народився 20 листопада
1889 — Едвін Габбл, американський астроном, автор концепції розширення Всесвіту. Його ім'я має сучасний орбітальний телескоп. 1896 — Михайло Вериківський, композитор, диригент і фольклорист. 1924 — Бенуа Мандельброт, французький математик польського походження, засновник фрактальної геометрії. 1925 — Роберт Кеннеді, американський політичний і державний діяч, молодший брат вбитого президента Джона Ф. Кеннеді. 1963 — Михайло Петрович Дідик, оперний співак, народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка. 1983 — Михайло Хома, український співак, соліст гурту DZIDZIO. 1989 — Сергій Полунін, український артист балету, постійно запрошений соліст Королівського балету в Лондоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.