Інформатор розкаже про декларацію депутатки з Запоріжжя
В Україні триває кампанія з декларування статків і доходів держслужбовців. Сьогодні розповімо про колишню адвокатку і нині депутатку Юлію Яцик. Детальніше про її декларацію читайте у матеріалі.
За 2022 рік народна депутатка України Юлія Яцик заробила у Верховній Раді України 483 тис. 202 грн. У 2021 році річний заробіток депутатки складав у парламенті 535 тис. 650 грн. Також вона вказала заощадження на 50 тис. дол. готівки та 143 тис. 892 грн на банківських рахунках у ПриватБанку. За перший рік війни депутатка зі своїх заощаджень витратила 218 тис. 43 грн своїх заощаджень.
Депутатка мешкає з сином. Має 2 квартири у Запоріжжі (57,1 кв. м та 57,5 кв. м). Першу з них оцінила у 245 тис. 357 грн, другу – 600 тис. грн (власницею стала у 2021 році). Коли працює у Києві у парламенті, проживає у державному готелі коштом бюджету. Також депутатці належить нежиле приміщення у Запоріжжі (37,2 кв. м).
Їздить на автівці BMW X5 2015 року, яку оцінила у 2018 році у 907,4 тис. грн. У депутатки є 65 акцій АТ «Житомиробленерго» (це приблизно 0,000053% акцій підприємства), які коштують загалом номінально 16,25 грн. Юлія Яцик вказала, що є членкинею Національної асоціації адвокатів України та громадської організації «Асоціація адвокатів України».
Юлія Яцик народилася у 1979 році у місті Василівка Запорізької області. Закінчила Європейський університет (спеціаліст з міжнародної економіки та господарського і корпоративного права) та Запорізький юридичний інститут МВС України (спеціаліст з кримінального права). У 2002-2006 роках працювала у Державній інспекції з контролю та цінами у Запорізькій області.
Пізніше працювала у ЗАТ «ІТЦ «АТП», ВАТ НДІ «Перетворювач», ТОВ «Юридична фірма «Діксі», у власній адвокатській компанії. У 2012 році балотувалася до Верховної Ради України від Радикальної партії Олега Ляшка, була членкинею партії тоді. Але депутаткою у 2012 році не стала.
29 серпня 2019 року стала народною депутаткою України від партії «Слуга народу». Перемогла на виборах на 79 мажоритарному окрузі Запорізької області (місто Енергодар, Василівський, Великобілозерський, Кам'янсько-Дніпровський райони та частина Оріхівського району). Зараз більша частина цього округу окупована росіянами. Членкиня Комітету з питань правоохоронної діяльності у Верховній Раді.
У 2022 році Юлія Яцик вийшла з партії «Слуга народу». Виступала проти скандального законопроєкту «слуг народу» про реформу містобудівельної діяльності. Хотіла очолити Національне антикорупційне бюро України (НАБУ).
У 2015 році майбутнього помічника Яцик Миколу Духонченка затримали нібито на одержанні хабаря за нерозслідування справи про збут наркотиків (раніше він працював слідчим у МВС), згодом суд визнав його винним. Раніше Духонченко був бізнес-партнером Юлії Яцик, який став власником її адвокатського бюро.
Після виходу матеріалу Інформатору до нас звернувся Микола Духонченко. Він зазначив, що рішення про визнання його винним було скасоване Запорізьким апеляційним судом у 2020 році як незаконне. В ухвалі суду йдеться про ряд порушень, допущених під час розслідування справи. Зараз справа знаходиться на розгляді у суді першої інстанції. Тому опублікована у багатьох ЗМІ інформація не відповідає дійсності.
"На сьогодні вироку в цій справі немає. Я особисто брала в ній участь як захисник, і мені відомі подробиці цієї справи. Тому я знаю, наскільки вона безпідставна. Сподіваюся, що найближчим часом ми отримаємо або виправдний вирок, або перекваліфікацію дій за обвинувальним актом. Бо доказів цього факту (хабарництва, – прим. Ред.) жодних немає, крім слів самої заявниці у справі. Перша інстанція визнала Миколу Духонченка винним, але свідки, допитані в межах справи, не підтверджують цього факту. І тут більше питань до судді, яка винесла такий вирок", - так цю справу прокоментувала у 2019 році депутатка Юлія Яцик.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.