1995 — землетрус в Кобе, забрав життя 6, 5 тисяч японців
18 січня 2023 року - середа. В цей день у 1886 — у випуск надійшов перший автомобіль. А вже в 1919 — у Лондоні засновано автомобілебудівну компанію "Бентлі Моторз", котра спеціалізувалась на виробництві спортивних і вишуканих автомобілів. Детальніше про події, через які цей день запам'ятався в історії – дізнавайтеся в нашому матеріалі.
Першим автомобілем в історії людства заведено вважати Benz Patent Motor-Wagen. Його розробив Німецький конструктор Карл Бенц з м. Мангейма 136 років тому.
1964 — гурт "Бітлз" уперше потрапив в американський хіт-парад з піснею "I want to hold your hand". І хоч спочатку вона зайняла лише 45-е місце. Через два тижні – стала хітом у списку найпопулярніших пісень.
1980 — альбом «The Wall» гурту "Pink Floyd" очолив чарт "Біллборд". Згодом цей альбом став однією з найвідоміших робіт групи.
1918 — на зборах студентів Київського університету Святого Володимира та Українського національного університету ухвалено рішення створити Студентський курінь імені Січових стрільців.
1919 — у Версалі розпочалася Паризька мирна конференція, учасники якої схвалили статут Ліги націй.
1919 — польський піаніст Ігнацій Ян Падеревський став прем'єр-міністром Польської Республіки.
1934 — британську поліцію спорядили кишеньковими радіоприймачами, якими передавали дані про скоєні злочини. Першим затриманим уже через 15 хвилин після здійснення злочину виявився злодій, що викрав у Брайтоні три пальта.
1939 — у Хусті з представників українських партій, за винятком комуністів, засновано Українське Національне Об'єднання — політичну організацію закарпатських українців. Головою Об'єднання став Федір Ревай, почесним головою — о. Августин Волошин. 27.01 УНО сформував список кандидатів у посли до Сойму Карпатської України, які за підсумками виборів усі були обрані, здобувши 92,4 % голосів. З окупацією Закарпатської України Угорщиною, УНО припинило діяльність.
1964 — американські лікарі закликали конгрес зобов'язати сигаретні компанії писати на пачках попередження про небезпеку паління для здоров'я.
1995 — землетрус у місті Кобе (Японія) був силою 7,2 бала. З цього часу щороку в місті проходить фестиваль світла на згадку про жертви землетрусу.
1997 — норвежець Берґ Усланд закінчив свій поодинчий перехід через Антарктиду, котрий стартував 15 листопада 1996 року.
2010 — в лікарні № 7 міста Луганська вибухнули кисневі балони.
1864 — Іван Їжакевич, видатний український живописець, письменник і графік; художній керівник рисувальної школи в Києво-Печерській лаврі, розписав Свято-Покровську церкву у Покровському монастирі, Церкву Всіх Святих і Храм преподобних Антонія та Феодосія Печерських Києво-Печерської лаври. Розмалював також Борисоглібську церкву в Чернігові. Загалом створив ікони для понад 20 храмів.
1866 — Давидовський Григорій Митрофанович, видатний хормейстер, композитор, педагог українського походження. Перший твір — хорову сюїту «Бандура» — він написав у 1896 році під впливом спогадів про Україну, «її хороших народних пісень, які з дитинства співав у моєму рідному селі Мельні».
Хорова сюїта «Бандура» отримала світове визнання, виконувалась та друкувалась у США та країнах Західної Європи.
1869 — Іван Труш, український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині.
1882 — Алан Александр Мілн, англійський письменник, батько Вінні Пуха.
1882 — Олександра Екстер, видатна українська художниця-авангардистка Творила у стилях: кубофутуризм, супрематизм, конструктивізм.
1884 — Певзнер Антуан, французький скульптор, закінчив Київське художнє училище (1902—1909). Старший брат одного з лідерів світового художнього авангарду американського скульптора Наума Габо.
1933 — Рей Долбі, винахідник першого реально робочого відеомагнітофона.
1955 — Кевін Костнер, американський актор («Послання в пляшці», «Охоронець», «Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі»), режисер і продюсер, лауреат премії «Оскар» («Той, що танцює з вовками»).
1962 — Тамара Гвердцителі, грузинська співачка. Виконує свої пісні вісьмома мовами. Мати Тамари — Інна Володимирівна Кофман — з України.
1971 — Хосеп Гвардіола, один з найтитулованіших футбольних тренерів. Колишній каталонський та іспанський футболіст, що грав за «Барселону».
1979 — Руслан Федотенко, українсько-американський хокеїст. Виступав за різні клуби Національної хокейної ліги, в якій загалом провів 863 гри. Володар двох Кубків Стенлі. Закінчив кар’єру у 2016 році.
1982 — Катерина Кухар, українська артистка балету, прима-балерина. Із 7 липня 2020 р. працює в Київському державному фаховому хореографічному коледжі.
1986 — Валя і Віта Семеренко, українські біатлоністки, олімпійські чемпіонки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber