У цей день в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їх сімей
18 грудня 2022 року – неділя. Сьогодні розпочався 298 день повномасштабної війни росії проти України. У світі в цей день Міжнародний день мігрантів. За даними ООН через війну більше 5-ти мільйонів українців стали біженцями. До Нового року залишається 13 днів. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята – читайте в матеріалі від Інформатор.
Щорічно, 18 грудня, починаючи з 2000 року у світі відзначають – День мігрантів. Таку дату запровадила Генеральна асамблея ООН. Мета проведення цього Дня — зміцнити глобальні заходи захисту біженців і мігрантів. Ці зобов'язання містяться в Нью-Йоркській декларації, в який виражається політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини і справедливий розподіл відповідальності на глобальному рівні.
Через війну з України назавжди може емігрувати до 5 мільйонів людей – таке побоювання висловила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Елла Лібанова.
Однак як свідчать дані Соціологічної групи «Рейтинг» 85% українців заявили, що дуже хочуть повернутися назад в Україну. Але за 7 місяців війни, згідно зі статистикою Gradus Research на початок осені додому приїхало лише 17% українців.
Проблема міграції, це не нова проблема для України. Про неї почали говорити ще у 2017 році, коли Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України та багато експертів били на сполох через статистику, яка показувала – щомісяця 100 тисяч українців виїздять за кордон. За припущеннями ООН, до 2050 року, населення України має скоротиться на 18%. Однак, сьогодні, через росіян, Україна переживає чи не найбільшу міграційну кризу за всю історію. За майже 10 місяців війни тимчасового захисту в ЄС попросило понад 4,4 млн українців.
Країни побоюються, що цьогорічна зима буде для українців важкою, холодною і змусить людей виїжджати з України., а ЄС приймати ще більшу кількість мігрантів.
"Мета Путіна - створити кризу з біженцями і чинити на нас ще більший тиск", — каже комісар ЄС із внутрішніх справ Ілва Йоханссон.
Як пише Financial Times, за час війни теплу зустріч іноземців змінила втома, оскільки через наплив біженців уряди країн страждають від дедалі більшої інфляції, а державні бюджети не витримують навантаження.
1917 — у Києві відкрито Українську державну академію мистецтв, першим її ректором став графік Георгій Нарбут.
1920 — Раднарком УРСР ухвалив постанову «Про облік музичних інструментів» — один із нормативних актів, за якими переслідували кобзарів.
1941 — американський Конгрес запровадив цензурування усієї інформації, що входить або виходить за межі країни. Відповідальність за виконання рішення поклали на директора агентства Associated Press Байрона Прайса.
1958 — американці провели перший сеанс передачі голосу через супутник.
1972 — президент США Річард Ніксон віддав наказ про бомбардування Північного В'єтнаму. Операція тривала 11 днів.
1998 — вперше за 130 років Палата представників Конгресу США почала слухання з імпічменту американського президента — Білла Клінтона (за неправдиві свідчення у ході сексуального скандалу з Монікою Левінскі).
2008 — спекуляції на валютному ринку України досягли верху: слідом за міжбанком курс гривні в обмінних пунктах опустився до позначки близько 9,50—10,20 за долар.
18 грудня 1963 у Штатах народився майбутній американський кіноактор та продюсер Бред Пітт. Дитинство Пітта пройшло в місті Спрингфілд, штат Міссурі. Бред ріс зі старшим братом та молодшою сестрою, ходив до баптистської церкви та не дуже охоче відвідував школу, а університет взагалі покинув. У кіно Пітт дебютував з двома мікроскопічними ролями ще 1987 року. Серйознішу роль йому довірили у фільмі 1989 року “Гострий клас”, про яку зараз Пітт говорить, що цей поганий фільм жахів соромно показувати навіть по кабельному телебаченню у пізні вечірні години.
Фільмом, що відразу зробив Пітта відомим та подарував славу секс-символа стала стрічка 1991 року режисера Рідлі Скотта “Телма і Луїза” – це історія про двох жінок, що втікають від одноманітності провінційного життя, головна героїня Джин Девіс провела з Бредом одну ніч в мотелі, забрала всі гроші хлопця і втікла. Через режисерський задум, деякий час в Голлівуді Бреда Пітта кликали “оргазм за 6 тисяч доларів”.
Сьогодні ж, актор лауреат двох премій “Оскар” та двох “Золотих глобусів”, “Еммі”, БАФТА та інших. Після гучного розлучення з Анжеліною Джолі, Бред Пітт заявив, що поки не хоче серйозних стосунків. Чоловік не сидить у соцмережах, бо вважає життя прекрасним і без цього, а весь свій вільний час приділяє собі й дітям.
1793 — Василь Маслович, український письменник, байкар, журналіст, засновник часопису «Харьковскій Демокритъ». Друкувався під псевдонімом «Мслвчь».
1892 — Микола Куліш, український письменник, режисер, драматург. Найвідоміші твори “97”, “Патетична соната”, “Маклена Граса”, та трагікомедія “Мина Мазайло”. В останньому творі автор розповідає про становлення української мови й зацькованого українського народу.
1908 — Юрій Косач, український письменник, небіж Лесі Українки. Хоч Коса й емігрував до Штатів, у своїй останній поетичній збірці писав:
“Умру я, може, в стороні чужій,
Хоча Дніпро шаную над усе,
Однак мене в далекий край, у вирій мій
На лезі блискавиця занесе.
З вітрами й громами
Я житиму на тій землі моїй.”
1931 — Михайлина Коцюбинська, український філолог та літературознавець, активна учасниця руху шістдесятників. Учасниця протесту після перегляду фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» у кінотеатрі «Україна» проти арештів 1965 року української інтелігенції.
1935 — Віктор Скопенко, український хімік-неорганік, ректор Київського університету (1985–2008), академік НАН України, Герой України.
1946 — Стівен Спілберг, американський кінорежисер, продюсер, лауреат “Оскара”. Він зрежисував “Список Шиндлера”, “Люди в чорному”, “Врятувати рядового Раяна”, “Термінал”, “Щелепи” та багато інших.
1964 — Стів Остін, американський реслер, кіноактор
1969 — Хосе Сантьяго Каньїсарес, іспанський футболіст, воротар, Олімпійський чемпіон 1992 року, чотириразовий чемпіон Іспанії, переможець Ліги чемпіонів 1998, володар Кубка УЄФА.
1980 — Крістіна Агілера, американська поп-співачка, володарка п'яти премій Греммі.
1970 — DMX, американський репер і актор. Шість його альбомів поспіль дебютували на першій сходинці хіт-параду Billboard 200, що є безпрецедентним феноменом.
2001 — Біллі Айліш, американська співачка та авторка пісень. За свої 21 рік дівчина отримала кілька нагород, включаючи сім премій Греммі, три MTV Video Music Awards та дві Brit Awards.
Нагадаємо, вчора, 17 грудня, у світі відзначали міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства та жорстокості. Також в цей день 36 років тому у Кембридзькому шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.