16 лютого — Україна святкує День єднання: цей день в історії

Цьогоріч його відзначать вдруге за всю історію

16 лютого — Україна святкує День єднання: цей день в історії
Ілюстративне фото

Четвер, 16 лютого 2023 року. Сьогодні Україна відзначає День, що присвятили військовим журналістам  та День єднання, який провели спочатку як мітинг проти погроз росіян піти в наступ. За 8 днів опісля Дня Єднання, путін все ж почав повномасштабну війну, назвавши це “специальная операция”, яка триває вже 358 день. Детальніше про важливі події, державні та професійні свята –  читайте в матеріалі від Інформатор.

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

«Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання. Відповідний указ уже підписано. Цього дня ми вивісимо національні прапори, надягнемо синьо-жовті стрічки та покажемо всьому світу нашу єдність» – заявив Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 14 лютого 2022 року.

16 лютого минулого року згідно з Указом Президента України, спочатку в усіх населених пунктах підняли Державний Прапор, а о 10.00 вся Україна співала Гімн. 

В цей день з’явилася Хезболла 

1985 — заснована ліванська шиїтська парамілітарна ісламістська організація Хезболла. За рішенням Ізраїлю, Канади, США, Бахрейну, ЄС, Великої Британії, Австралії та Нідерландів організацію Хезболли визнали терористичною. Хочу деякі мусульманські країни вважали їх групою опору окупантам.

Хезболла була сформована у відповідь на ізраїльську окупацію Лівану у 1982 році за підтримки прихильників Аятоли Хоменеї. Хезболла розглядає Ізраїль як «нелегальне узурпаторське угрупування, засноване на зрадливості, різанинах і ілюзіях». Здебільшого вона підтримується шиїтським населенням Лівану, та є однією з двох впливових шиїтських організацій Лівану. Терористи управляють лікарнями, агенціями новин та шкільництвом, відповідають за економічні і інфраструктурні проєкти в Лівані, керують лікарнями, клініками, школами і двома сільськогосподарськими центрами, які забезпечують фермерів технічною допомогою і навчанням.
Існує підозра, що Хезболла значно підтримується грошима, зброєю та навчанням з боку Сирії та Ірану. США оцінюють розмір допомоги з боку останнього в 60-100 мільйонів доларів щороку.

Організація Хезболла
Організація Хезболла

Інші історичні події, що стались в цей день

1659 — в Англії Ніколас Ванакер виписав перший у світі чек на 400 фунтів. Цей документ і досі зберігається в архіві Національного банку.

1923 — археологічна експедиція англійців, очолювана Говардом Картером, розкрила вхід до могильної камери фараона Тутанхамона.

1945 — експедиційні війська США почали операцію із захоплення Іодзіми. 21-тисячний японський контингент місяць стримував 100-тисячну армаду американців.

1957 — Єгипет став чемпіоном першого Кубка Африканських Націй в Судані, перемігши у фіналі команду Ефіопії з рахунком 4:0.

1968 — у місті Гейлівіль, в США  з'явилася перша телефонна служба порятунку — 911. В Україні служба порятунку 112.

2005 — набув чинності Кіотський протокол – міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головна мета угоди: стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.

День Народження засновника «McDonald's»

16 лютого 1909 народився каліфорнійський ресторатор Річард Макдональд. Він  разом із братом організував ресторан швидкого обслуговування, яка не приносила шалених доходів допоки ідею не підхопив Рей Крок. Саме він взявшись за роботу в 1954 році придбав у братів Мак-Дональдів право виступати ексклюзивним агентом із франчайзингу і  створив всесвітню мережу ресторанів «McDonald's». Відтак вся слава дісталася американському бізнесменові Рею Кроку про життя якого у 2015 році вийшов фільм режисер ​​Джон Лі Хенкок «The Founder».

Caption
Caption

16 лютого День Народження відзначають:

1222 — Нітірен, японський буддистський монах і мислитель, засновник буддистської секти.

1543 — Кано Ейтоку, японський художник, представник художньої школи Кано.

1740 — Джамбаттіста Бодоні, італійський видавець, друкар, художник-шрифтовик, автор сотень шрифтів, зокрема кириличних.

1813 — Семен Гулак-Артемовський, український оперний співак, композитор, драматург («Запорожець за Дунаєм»; пом. 1873).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube