Підліток закінчив середню школу Лоулер у Техасі і зараз здобуває ступінь бакалавра комп’ютерних наук в Техаському університеті в Далласі
В американському Далласі 14-підліток Сіддхарт Нандяла розробив застосунок для телефону на основі штучного інтелекту, який має назву Circadian AI. Він здатний виявити серцеві захворювання протягом лише семи секунд. І робить це, спираючись на звук.
Про це пише Times of India. Цей підліток - наймолодший у світі сертифікований фахівець зі штучного інтелекту, який має сертифікати від Oracle та ARM.
Зазначається, що його Circadian AI використовує передові алгоритми, які аналізують звуки серця, що вловлює смартфон. Після цього вони швидко ставлять діагноз. Інноваційний застосунок протестували на понад 15 000 пацієнтах у США та 700 пацієнтах в Індії - і він показав точність 96 відсотків.
"Я дуже приголомшений надзвичайним талантом Сіддхарта і його відданістю використанню технологій на благо людства. У такому юному віці він є натхненням для всіх нас. Я щиро заохочую його не зупинятися на досягнутому і запевняю його в нашій повній підтримці в усіх його починаннях", - сказав головний міністр штату Андхра-Прадеш Чандрабабу Найду після зустрічі з Нандялою.
Зокрема, застосунок тестували у державній лікарні в Гунтурі, Індія. Там він продемонстрував здатність швидко і точно визначати серцеві захворювання. Молодий вундеркінд представив свій винахід під час останнього Глобального саміту зі штучного інтелекту в Хайдарабаді, де пояснив, як його технологія може розширити доступ до медичних послуг в ефективний та інклюзивний спосіб.
Крім того, Сіддарт заявив, що Circadian AI не розробляв як найдосконаліший у світі інструмент виявлення серцево-судинних захворювань. Перевагами винаходу є його доступність та простота у використанні. Хлопець хоче донести свій інструмент до громад з обмеженим медичним покриттям, де швидка діагностика може означати різницю між життям і смертю.
Відомо, що Сіддхарт Нандяла закінчив середню школу Лоулер у Техасі. Наразі він здобуває ступінь бакалавра комп’ютерних наук в Техаському університеті в Далласі.
В Україні відбувся Національний конкурс комп’ютерних проєктів "Infomatrix Ukraine 2025", в якому взяли участь 460 учасників. Золото на ньому здобув 13-річний школяр із Покровська Донецької області Нікіта Литвин. Він створив високотехнологічного пінгвіна - механізм, який допомагає організувати час.
А платинову відзнаку в секції програмування та спеціальну нагороду від Київської МАН за видатний науково-інженерний проєкт отримав учень 10-Е класу Покровської школи №9 Микита Тепличко. Він створив "Інтерактивний словник з використанням комп'ютерного зору і відкритих баз даних".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.