Українці за кордоном повинні звітувати про отриману фінансову допомогу, повідомив перший заступник голови Комітету соцполітики Михайло Цимбалюк
Україна приєднається до міжнародної системи обміну фінансовою інформацією. У Комітеті соцполітики повідомили, як це вплине на біженців. Про це пише Судово-юридична газета.
Восени відбудеться перший обмін інформацією про фінансові рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS. З 30 вересня Україна почне отримувати відповідну інформацію про рахунки від податкових органів інших країн щодо резидентів України.
«Україна виконала вимоги міжнародних партнерів щодо обміну фінансовою інформацією», - зазначив заступник голови парламентського комітету з питань соцполітики Михайло Цимбалюк.
До вересня українці за кордоном повинні звітувати про отриману фінансову допомогу. Неподання інформації може тягнути за собою штрафи.
За словами Цимбалюка, українські біженці за кордоном можуть зіткнутися з певними проблемами, але це "буде залишити від кожної країни та від місцевої влади, де знаходяться українці та отримують допомогу".
Він зазначив, що пенсіонерів це майже не торкнеться, тому що у них невеликі пенсійні виплати. З проблемами фінансових перевірок можуть зіткнутися жінки з дітьми, які отримують аліменти, але приховують це за кордоном.
Нагадаємо, у квітні 2023 року Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом закон (законопроект №8131) про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки щодо виявлення активів, які не були задекларовані платниками податків.
Уряд України ухвалив рішення про фінансову підтримку освіти дітей дипломатів, які навчаються за кордоном. Згідно з новими змінами до відповідного Порядку, держава компенсуватиме витрати на дошкільну та загальну середню освіту дітей працівників дипломатичної служби, які перебувають у довготривалому відрядженні за межами країни. Це рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів 16 серпня.
Як пише Судово-юридична газета, Порядок доповнено нормами, які передбачають компенсації витрат на освіту за кордоном для дітей дипломатичної служби. Крім того, регламентовано порядок оплати таких витрат у випадках, коли дитина починає або завершує навчання впродовж навчального року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.