Звільнення голови НАБУ Ситника: що відомо

Згідно з рішенням суду, він повинен піти з посади, але не все так просто

Звільнення голови НАБУ Ситника: що відомо

У понеділок, 26 жовтня, стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) виніс постанову про звільнення з посади директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника. До цього Конституційний суд (КСУ) визнав неконституційним його призначення. Однак в Міністерстві юстиції відмовляються виконувати вказівки суду, тому ситуація поки не має логічного кінця. Детальніше про це - в матеріалі Інформатора .

Трошки передісторії. У травні цього року народні депутати від «Слуги народу» звернулися до Конституційного суду щодо конституційності призначення Ситника в НАБУ.Своє звернення вони мотивували тим, що Ситник є фігурантом реєстру корупціонерів,тому, на думку ряду нардепів, не може очолювати бюро.

В результаті 28 серпня Конституційний суд визнав неправомірним призначення Ситника директором НАБУ, проте сам Ситник заявив, що залишається директором бюро, незважаючи на рішення суду.

Він також заявляв, що НАБУ наближалося до оголошення підозри олігархові Ігореві Коломойському у справі «ПриватБанку». Відзначимо, що подання про конституційність призначення глави НАБУ ініціював депутат Олександр Дубинський, якого пов'язують з Коломойським.

Згодом суддя КСУ Ігор Сліденко зазначив,що КСУ не є тим судом, який може когось звільнити або поновити на посаді.

«Визнання указу неконституційним не означає, що пан Ситник є звільненим. На мою думку, необхідно здійснити певні дії для того, щоб він позбувся своєї посади», - заявив він.

Рішення ОАСК, яке відмовилися виконувати

Так, вчора Окружний адміністративний суд Києва зобов'язав Міністерство юстиції внести відповідні дані до держреєстрів,щоб Ситник вважався звільненим. ОАСК встановив термін - 1 місяць для подання звітів про виконання рішення.

При цьому міністр юстиції Денис Малюська вже заявив,що його відомство не може вносити зміни до реєстру, щоб виконати будь-яке рішення КСУ або інше рішення.

«Зміни в інформацію, що міститься в реєстрах, вносяться державними реєстраторами, а Мін'юст тільки розглядає скарги на дії реєстраторів, і вносить дані до ЄДР виключно за результатами розгляду таких скарг», - повідомив він.

Малюська додав, що залишається питання, є НАБУ органом виконавчої влади чи ні.Це питання однозначно та до кінця не вирішене.

Крім цього, представник президента в КСУ Федір Веніславський раніше заявив, що зараз немає механізму призначення нового директора НАБУ замість Ситника, так як для цього необхідні законодавчі зміни.

Очевидно, що тяжба навколо звільнення Ситника і подальшого функціонування НАБУ триває.

Що думають українці про Ситника

Згідно з результатами дослідження,проведеного Центром «Соціальний моніторинг» 3-8 вересня цього року, серед тих, хто позитивно оцінює роботу Ситника - 16,7%. При цьому 19,4% респондентів не визначилися з відповіддю. Серед тих, хто визначився, 79,3% негативно оцінюють роботу голови НАБУ.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube