Звичного смаку пива більше не буде – сумний висновок вчених

Перші ознаки краху індустрії вже можна помітити

Пиво та хміль
Хміль використовується в процесі пивоваріння для зміни гіркоти та загального смаку пива

Внаслідок кліматичних змін пиво в майбутньому може змінити свій смак та продаватися набагато дорожче в ціні. Такий сценарій можливий на 2021-2050 роки. Нове дослідження показує, що кількість хмелю, що надає пиву характерного гіркого смаку, скорочується, пише BBC. Прогнозується, що більш спекотне, тривале та посушливе літо погіршить ситуацію і може призвести до подорожчання пива.

За словами вчених, відповідні процеси вже розпочалися. Якщо їх не зупинити, упродовж 2021-2050 років урожайність хмелю впаде на 12-35%. А хміль є одним із головних компонентів у виробництві пива.

"Дослідження свідчить про спричинене кліматом зниження якості та кількості традиційного ароматичного хмелю в Європі та потребує термінових заходів адаптації для стабілізації міжнародних ринкових мереж", - заявили вчені.

Автори попередили виробників, щоб адаптували свої методи ведення сільського господарства. Мартін Мозні, співавтор статті та науковий співробітник CAS, сказав, що нездатність адаптуватися поставить під загрозу прибутковість вирощування хмелю в деяких регіонах. Наслідком стане зниження виробництва та підвищення цін для пивоварів.

Ціна на пиво вже зросла на 13% після пандемії 2020 року через зростання цін на енергоносії, спричинене інфляцією, а також газову кризу після вторгнення в Україну. Вчені також виявили, що кількість альфа-гірких кислот хмелю, що впливають на смак пива, зменшилася через більш високі та екстремальні температури.

І незважаючи на глобальні зусилля, викиди парникових газів у результаті діяльності людини продовжують підвищувати температуру. Очікується, що у найближчі п'ять-сім років вирішальний бар'єр у 1,5°С буде подолано, а це критично для вирощування якісного хмелю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube