Російські загарбники окупували Цукурине під Покровськом, також окупанти просунулися поблизу Кам'янського та Плавного на східному березі Каховського водосховища
Українські військові мають нові успіхи у Курській області. ЗСУ просунулися біля Кореневого. Натомість армія загарбників продовжує просуватися у Харківській, Донецькій та Запорізькій областях.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики показали карти боїв за минулу добу, 7 жовтня.
ЗСУ нещодавно просунулися в межах основного "українського плацдарму" в Курській області. Геолокаційні кадри від 6 жовтня показують, що українські сили просунулися на південь від Обуховки (на південь від Коренево). А російські війська просунулися в межах Любимівки.
Російські загарбники нещодавно просунулися на півночі Харківської області. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 вересня, показують, що окупанти просунулися в межах центральної частини Вовчанська. Російські окупанти продовжували наступати поблизу Вовчанська, Тихого та Стариці 6 і 7 жовтня.
7 жовтня речник Харківського угруповання військ ЗСУ полковник Віталій Саранцев заявив, що росіяни протягом останнього тижня обстріляли Вовчанськ загалом із понад 100 БТРів та атакували великою кількістю особового складу. За словами Саранцева, окупанти за останній тиждень посилили дії тактичної авіації та безпілотників на Харківському напрямку.
Війська РФ нещодавно просунулися на захід від Сватового під час атак уздовж лінії Куп'янськ - Сватове - Кремінна 7 жовтня. Російські загарбники наступали біля Синьківки, Кучерівки, Кругляківки, Новоосинового, Степової Новоселівки, Вишневого, Дружелюбівки, Новосадового, Невського, Греківки, Зарічного, в районі Серебрянського лісництва та біля Діброви 6 і 7 жовтня.
Речниця Луганського угруповання військ ЗСУ Анастасія Бобовнікова заявила, що окупанти проводять близько десятка піхотних штурмів на добу з використанням 3-4 осіб особового складу на Луганському напрямку. І лише зрідка ворог намагається вести механізовані штурми.
Російські окупанти продовжували штурм на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки 6 і 7 жовтня, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Також 6 і 7 жовтня війська РФ продовжували наступ у районі самого Часового Яру та на південь від цього міста в районі Білої Гори та Ступочок, але жодних підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було.
Окупанти продовжували наступальні дії біля Торецька, в районі Диліївки, Нью-Йорка, Неліпівки та в напрямку Щербинівки 6 і 7 жовтня. Але підтверджених змін лінії фронту не було.
Повідомляється, що російські загарбники окупували Цукурине (на південний схід від Покровська). Українські військові спостерігачі заявили 6 жовтня, що війська РФ відтіснили ЗСУ від птахофабрики в східній частині Цукуриного та захопили решту селища.
В Міноборони РФ розповіли про захоплення Гродівки (на схід від Покровська). Втім в ISW не спостерігали підтвердження того, що росіяни діють у північному чи східному районах цього населеного пункту.
Російські військкори стверджували, що війська РФ захопили Желанне Друге та просунулися в районі Новогродівки та Лисівки та в районі Селидового, Новоселидівки, Ізмайлівки, Гірника та Невського. Проте в ISW не знайшли підтвердження. Війська РФ також продовжували наступальні дії в районах Новотроїцького, Промінь, Новоторецького, Мирнограда, Лисівки та Крутого Яру, в напрямку Петрівки, біля Новогродівки, Миколаївки, Селидового, Новоселидівки, Гірника, Цукуриного та Желанне Друге 6 і 7 жовтня.
Російські джерела ISW повідомляли, що оперативний темп на південній лінії фронту в районі Кам'янського Запорізької області посилюється після тривалого оперативного затишшя після контрнаступу ЗСУ влітку 2023 року. Геолокаційні кадри від 6 жовтня показують, що окупанти незначно просунулися поблизу Кам'янського та Плавного на східному березі Каховського водосховища.
Кілька російських військкорів заявили 6 жовтня, що загарбники контратакували після того, як ЗСУ начебто невдало спробували прорватися поблизу Кам'янського. Також російські військкори розповідали, що війська РФ просунулися до позицій на північ від висохлих ділянок Каховського водосховища безпосередньо на захід від Кам'янського, та увійшли в район на захід від Кам’янського. Як йдеться у звіті, одне російське джерело стверджувало, що як російські, так і українські сили розгортають резерви в районі Кам’янського, хоча в ISW не можуть незалежно перевірити це твердження.
"Просування Росії залишається тактичним, і залишається незрозумілим, як розвиватимуться операції в західній частині Запорізької області", - пишуть експерти Інституту вивчення війни.
У Генштабі ЗСУ повідомили, що 7 жовтня окупанти атакували поблизу Роботиного. Російське джерело стверджує, що російські підрозділи виводять з ладу системи Starlink українських військ на Запорізькому напрямку, а авіація РФ завдає ударів бомбами бомби ФАБ-1500 по позиціях ЗСУ поблизу Оріхова.
У Генштабі ЗСУ 6 і 7 жовтня повідомляли, що українські захисники відбили російські атаки на невизначених ділянках Херсонського напрямку. Ймовірно, йдеться про райони на лівобережжі Херсонської області, йдеться у звіті ISW.
Як пише The Washington Post, у серпні та вересні на Донеччині російські окупанти захоплювали території такими темпами, яких не було з часів повномасштабного вторгнення у 2022 році. Українським силам прийшлося відступили вздовж десятків кілометрів.
Втім аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що наступальні дії росіян на сході України у такому ритмі, як зараз, призупиняться. Ворог все ще продовжить військові дії, але значно сповільниться. Росіяни будь-що прагнутимуть не дати ЗСУ можливостей перехопити ініціативу на фронті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.