ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW

При цьому фіксується просування російських окупантів на північний захід від Кремінної

Війна в Україні
ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки

Українські сили досягли успіху поблизу Вугледара, водночас зафіксовано просування російських військ на кількох напрямках. Зокрема, окупанти активізувалися на північний захід від Кремінної, південний схід від Часового Яру, у районі Торецька, південний схід від Курахового та, ймовірно, на північний схід від Великої Новосілки.

Про це повідомляють аналітикуи Інституту вивчення війни (ISW).

Операції ЗСУ в Курській області

Російські війська нещодавно просунулися в районі Суджі у Курській області. Геолокаційні матеріали від 21 листопада показують їхній поступ на захід від населеного пункту Спальне.

Російські пропагандисти стверджують, що їхні війська "зачистили" українські позиції біля Ольговки, увійшли до Дар'їно та успішно відбивають контратаки ЗСУ. Також повідомляється про спроби збити українські дрони поблизу Ахтубінська в Астраханській області, які, ймовірно, націлювались на ракетний комплекс "Каспутін Яр".

Українські сили завдали удару по командному пункту в Мар’їному Курської області, де, за даними The Wall Street Journal, поранення отримав високопоставлений північнокорейський генерал. За словами західного представника, його стан залишається невідомим.

Російські джерела повідомляють про загибель 18 та поранення 33 військових, серед яких і троє північнокорейців. Крім того, у штабі міг перебувати генерал-лейтенант Валерій Солодчук, але інформація про його стан не підтверджена. Російський правитель Володимир Путін визнав український удар, заявивши, що співробітники служби безпеки були поранені, але командири начебто залишилися неушкодженими. Аналітики ISW зазначають, що ці заяви поки неможливо підтвердити.

ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW 1

 Ситуація у Харківській області

20 та 21 листопада російські війська намагалися наступати поблизу Вовчанська та Стариці, але їхні спроби не увінчалися успіхом.

20 листопада один із російських пропагандистів заявив, що окупанти нібито відбили українську контратаку в районі Липців біля Глибокого. Наступного дня інший російський блогер повідомив про просування росіян у районі багатоповерхівок у Вовчанську. Водночас аналітики ISW не підтверджують ці дані.

Речник Харківського угруповання ЗСУ підполковник Євгеній Романов зазначив, що через погіршення погодних умов окупантам стає складніше приховувати пересування своїх підрозділів на відкритій місцевості, оскільки відсутність листя позбавляє їх природного укриття. А майбутні снігопади, за його словами, допоможуть українським силам відстежувати рух ворога за слідами.

ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW 2

Ситуація у Луганській області

Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Кремінної. Геолокаційні кадри від 21 листопада свідчать про їхнє просування в центрі Тернів.

За заявами російських пропагандистів, 21 листопада окупанти рухалися в кількох напрямках: у східній частині Куп’янська, на північний схід від залізничної станції Заоскілля, поблизу Глушківки на південний схід від Куп’янська та в лісах західніше Стельмахівки.

Український Генштаб повідомляє, що 20 і 21 листопада росіяни вели наступальні дії в районах Кучерівки, Петропавлівки, Загризового, Колісниківки, Кругляківки, Лозової, Зеленого Гаю, Чернещини, Новоєгорівки, Твердохлібового, Греківки, Тернів, Зарічного, Торського, Григорівки, Серебрянки та Серебрянського лісництва.

Крім того, 21 листопада російські сили атакували український понтонний міст через річку Сіверський Донець поблизу Лимана. Також повідомляється, що авіація РФ завдавала ударів по українських позиціях у районі Тернів, імовірно, для підтримки наземних наступів.

Ситуація на Донеччині

На Сіверському напрямку, за даними як українських, так і російських джерел, бої не фіксувалися. Командир одного з українських підрозділів безпілотників, який діє в цьому районі, зазначив, що погіршення погодних умов значно ускладнює наступальні операції окупантів. Мокрі поля роблять пересування російської піхоти важким, що, в свою чергу, перетворює їх на легку мішень для українських операторів дронів.

21 листопада російські війська просунулися на південний схід від Часового Яру і продовжили наступ. Геолокаційні кадри від 19 листопада вказують на те, що росіяни досягли ділянки каналу Сіверський Донець — Донбас, західніше Кліщіївки.

Згідно з інформацією від Генштабу ЗСУ, 21 листопада російські війська атакували позиції українських сил біля Часового Яру та Ступочок. Російські джерела повідомляли про інтенсивні бої в Часовому Яру та на його околицях.

21 листопада один із російських "воєнкорів" заявив, що війська РФ, що діють поблизу Оріхово-Василівки, тактично просунулися в напрямку Слов’янська і тепер знаходяться менш ніж за 24 км від міста.

ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW 3

Російські війська продовжували наступ у напрямку Торецька та досягли певних успіхів. Геолокаційні кадри від 14 і 21 листопада свідчать про їх просування в центрі міста.

Згідно з повідомленням Генштабу ЗСУ, росіяни здійснювали повітряні удари поблизу Торецька та Щербинівки.

Російські джерела повідомили, що станом на 21 листопада їхні війська нібито контролюють понад половину Торецька. Один із російських блогерів зазначив, що загарбники просунулися в висоти міста в районі вулиці Грушевського і досягли стадіону "Авангард".

Також повідомляється, що запеклі бої тривають поблизу Нелипівки (на південний захід від Торецька) і Щербинівки.

ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW 4

21 листопада російські війська продовжили наступ у напрямку Покровська, однак без значного просування.

Російські блогери повідомляли, що війська РФ, що діяли на південь від Покровська, просунулися вздовж залізничної колії на східній околиці Петрівки, досягнувши 800 метрів біля Пустинки та 1,5 км на захід від Новолексіївки.

"Воєнкори" також стверджували, що путінські війська намагаються просуватися на північний захід від Юрівки та від Новоолексіївки у напрямку Пушкіного (на північний захід від Новоолексіївки) і Українки (на захід від Новоолексіївки).

У Генштабі ЗСУ повідомили про посилення наступальних дій окупантів на Покровському напрямку.

Росіяни продовжували штурмувати райони Миролюбівки, Променя, Лисівки, Крутого Яру, Красного Яру, Даченського, Петрівки, Юрівки, Григорівки, Пушкіного, Жовтого, Чумацького, Пустинки та Новоолексіївки 20 і 21 листопада.

ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW 5

Російські окупанти нещодавно просунулися на південний схід від Курахового. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 і 21 листопада, показують, що російські війська просунулися на південь від Курахового, зайнявши території в полях і будівлі в західній частині Дальнього. Це вказує на можливе захоплення Дальнього, згідно з аналізом.

Російські джерела, зокрема Міноборони РФ, заявляли, що російські війська захопили Дальнє та продовжують рухатися на південний захід від цього населеного пункту.

"Воєнкори" повідомляли, що війська РФ просунулися в центр Сонцівки, зачистили позиції ЗСУ на північному березі Курахівського водосховища, досягли елеватора в центрі Курахового та просунулися на 1,5 км на південь від Максимільянівки.

Один з російських блогерів заявив, що війська РФ успішно просуваються в напрямку Курахового, комбінуючи наземні дії з авіаційною та артилерійською підтримкою, але інший "воєнкор" зазначив, що погані погодні умови сповільнюють темпи наступу.

Російські війська продовжували штурмувати райони Сонцівки, Зорі, Берестків, Курахового, Максимільянівки та Дальнього 20 і 21 листопада.

Сили оборони України нещодавно досягли прогресу на північ від Вугледара. Геолокаційні кадри від 20 листопада показують, що ЗСУ просунулися на північ від Богоявленки в полях.

У той же час, геолокаційні дані від 13 листопада свідчать, що російські війська просунулися на північ від Антонівки (на північний схід від Вугледара).

Інші геолокаційні зображення, опубліковані 20 листопада, вказують, що росіяни спробували здійснити механізовану атаку в районі східніше Богоявленки, але без успіху.

Російські блогери повідомляли, що війська РФ продовжують просуватися на північ від Вугледара в районі Трудового, а також просунулися від Максимівки в напрямку Костянтинопольського та Сухих Ял.

У Генштабі ЗСУ повідомили, що російські загарбники зосередили свої зусилля на ударах в районі Антонівки, що свідчить про пріоритет прориву й просування через трасу С051104.

Російські війська продовжували наступ у районах Катеринівки, Єлизаветівки, Антонівки, біля Трудового, Сухих Ял, Костянтинопольського та Розлива 20 і 21 листопада.

Імовірно, росіяни також просунулися на північний схід від Великої Новосілки.

20 листопада, український військовий оглядач і російський "воєнкор" повідомили, що російські війська досягли околиць Роздольного.

Додатково, один російський блогер стверджував, що війська РФ просунулися на східну околицю Великої Новосілки вздовж траси О-0510 та рухаються в бік Благодатного.

Інші російські "воєнкори" повідомляли, що війська РФ просунулися на південний схід від Великої Новосілки, поблизу Роздольного та Новодонецького.

Російські війська також вели механізовані атаки та штурми з Шахтарського в напрямку Роздольного та Великої Новосілки, намагаючись обійти селище з півночі.

20 і 21 листопада росіяни продовжили наступ у районах Роздольного, Великої Новосілки та Новодарівки.

Експерти ISW вказали, що російські війська можуть спробувати атакувати українські позиції в Великій Новосілці з флангів і посилити тиск з півдня, щоб змусити ЗСУ залишити населений пункт і забезпечити подальше просування до південно-західного кордону Донецької області.

ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW 6

 Південна вісь

21 листопада російський "воєнкор" повідомив, що війська РФ змогли очистити українські позиції на північній околиці Дорожнянки, що на південь від Гуляйполя, але підтвердження цієї інформації в ISW не знайдено.

Цього ж дня російські війська продовжили наступ у західній частині Запорізької області, зокрема на північ від Роботиного, біля Оріхова, Малої Токмачки та Новоданилівки, а також на північний захід від Роботиного біля П'ятихаток, але просування не зафіксовано.

Також, російські загарбники обстріляли Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС).

Міністерство енергетики України 21 листопада повідомило, що артилерійський обстріл з боку Росії пошкодив одну з двох зовнішніх ліній електропередач, які з’єднують ЗАЕС з українською енергомережою.

ЗСУ мають успіх під Вугледаром, а росіяни просуваються біля Великої Новосілки: карти ISW 7

Ситуація на сході України

16 листопада армія РФ продовжувала просуватися на Донеччині та Харківщині. Ворог повністю окупував Максимівку Донецької області та прорвався вперед у ряді інших населених пунктів. Також окупанти просуваються й у Харківській області. 

14 листопада армія РФ окупувала Рівнопіль на Времівському напрямку. Менш як шість кілометрів залишилося ворогу, щоб оточити ЗСУ на південь від Курахового. Росіяни наступають з боку Далекого на Успенівку, залишаючи українські сили в небезпечному положенні. 

10 листопада ворог покращив позиції у Торецьку і ще трьох населених пунктах на Курахівському та Покровському напрямках. 8 листопада росіяни окупували  Новоолексіївку, що у Покровському районі. Ворог також активно просувався на сході України.

Війська РФ раніше захопили Степанівку, що у Краматорському районі, та взяти під свій контроль селище Ясна Поляна Волноваського району. Також окупанти мають успіх ще біля п'яти населених пунктів цього напрямку. Також армія РФ окупувала село Желанне Друге у Донецькій області.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube