“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Усе через скасування податкових пільг
З 1 липня 2023 року почнуть діяти довоєнні податки на пальне та відповідні ресурси, через що почнеться подорожчання пального на АЗС. Подорожчання очікується від 5 до 12 гривень за літр, в залежності від ресурсу. Найбільше подорожчає бензин А-95, а найменші зміни чекають автомобільний газ.
Про це пише РБК-Україна. З 1 липня дії пільгових податків для паливного ринку припиняється і вони повертаються на довоєнний період. Таким чином, ставка ПДВ на всі нафтопродукти зросте на 7%, та складе 20%. Таким чином, постачальникам доведеться підлаштовувати під зміни.
Крім цього, значно зросте і акциз на паливо. Восени 2022 року податки частково повернули, але залишили переважно пільгові ставки. Тоді акциз встановили на сталому рівні в 100 євро за тисячу літрів для дизпалива та бензину. При цьому, на автогаз встановили значення в 52 євро за тисячу літрів. Тепер ці суми зростуть вже до вирахуваного рівня. Тепер акциз на бензин становитиме 213 євро на тисячу літрів, для дизпалива – 139,5 євро на тисячу літрів, а для автогазу залишиться на рівні 52 євро за тисячу літрів.
“Якщо говорити про бензин, то це буде близько 12 гривень. Якщо говорити про дизель, то це буде близько 10. І якщо говорити про зріджений газ, то це буде близько 5 гривень", - зазначив у коментарі РБК-Україна директор спеціальних проектів НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев.
Середні ціни на АЗС варто очікувати наступні:
Окремо Рябцев додав, що подорожчання має бути поступовим. Також кожна мережа може пропонувати власні ціни, в залежності від ланцюгів постачання та запасів. Проте, якщо скасування пільгових податків нікуди не дінеться, тоді подорожчання точно буде. Обговорення ще продовжуються, і в Раді не всі готові повертати довоєнні ставки, тож до липня зміни можуть і скасувати. Проте, наразі жодної інформації щодо цього немає.
Засновник групи "Прайм" Дмитро Льоушкін вважає, що влада планує ліквідувати в країні всі міні-НПЗ. Особливо вони заважають “Укрнафті”, оскільки постійно збивають ціну. Часто цього вдається досягти за рахунок виготовлення нелегального палива, але й без цього маленькі станції часто намагаються заманювати клієнтів ціною. Через це, на думку експерта, влада хоче їх позбутися.
Голова Комітету економістів України Андрій Новак, в свою чергу, коментував повернення акцизів на пальне з 1 липня. Він впевнений, що це призведе до нової хвилі інфляції в Україні. Він впевнений, що пільгові ставки потрібно зберегти на теперішньому рівні до кінця війни.
Нагадаємо, що цінові обмеження на ринку електроенергії мають критичний вплив на енергобезпеку країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.