У Кривому Розі під час бусифікації спалахнула бійка між місцевими та молодим співробітником ТЦК, дії учасників конфлікту потрапили на відео
У соцмережах з’явилося відео, ймовірно зняте в одному з дворів Кривого Рогу, на якому зафіксована конфліктна ситуація між місцевими жителями та представниками територіального центру комплектування (ТЦК). Інцидент стався під час чергових мобілізаційних заходів. В народі їх вже встигли охрестити “бусифікацією”.
На кадрах видно, як двоє правоохоронців разом з представником ТЦК скрутили чоловіка й намагаються посадити його до мікроавтобуса. В цей час ще один молодий співробітник ТЦК у камуфляжі та панамі втрачає контроль над ситуацією і вступає в бійку з жінками і іншими мешканцями, які, ймовірно, намагалися завадити затриманню. Видно, як представник ТЦК агресивно замахується руками й намагається "дати здачі" жінці, яка відкинула його однією рукою. Поруч у конфлікт втручається ще один чоловік - на милицях.
Свідки з місця події кричать молодому представнику ТЦК, щоби той "провалював з їхнього двору". Ситуація виглядала напруженою: замість заспокоєння натовпу співробітник ТЦК своєю поведінкою лише спровокував ще більшу агресію людей.
Чим завершився конфлікт - наразі невідомо. Офіційних коментарів від правоохоронців чи військкомату поки що не надходило.
Цей випадок - далеко не перший у хвилі відеофіксацій так званої "бусифікації" по Україні, коли громадян намагаються мобілізувати силоміць просто на вулицях чи у дворах житлових будинків. Напередодні у мережі поширили відео, на якому чоловік, схожий на працівника ТЦК, буквально збиває велосипедиста під час руху на пішохідній зоні. В іншому випадку - у березні - у центрі Києва мобілізували Клима Братківського, адвоката народного депутата Олександра Дубінського. Попри інсулінозалежний діабет, його відправили на полігон.
На тлі зростаючої кількості подібних скандалів, 12 березня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №12442, що має запобігти свавіллю під час мобілізації. Документ передбачає кримінальну відповідальність - від 3 до 8 років ув’язнення - для військкомів та членів військово-лікарських комісій за порушення порядку мобілізаційної підготовки, зокрема, за мобілізацію непридатних за станом здоров’я осіб або незаконне звільнення придатних військовослужбовців.
Суспільна напруга навколо теми мобілізації продовжує зростати. Очевидно, що без системного врегулювання механізмів вручення повісток та прозорої комунікації з громадянами, подібні ситуації лише множитимуться.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.