Це область, яка здивує вас своєю історією й різнобічною красою
Вінницька область — один із найкрасивіших і мальовничих регіонів нашої країни. Там можна знайти безліч збережених старовинних садиб, ландшафтних парків, замків і навіть штаб-квартиру Адольфа Гітлера.
Інформатор пропонує вам найкращі варіанти для відпочинку у Вінницькій області.
Це озеро схоже на заморські курорти, його глибина сягає 100 метрів. Вода в ньому неймовірно прозора з блакитним забарвленням. Саме за колір води кар’єр назвали «Мальдивами». Від цього створюється враження, що ти знаходишся десь у далеких теплих країнах. Люди з усіх куточків країни приїжджають, щоби подивитися на цю красу вживу. Крім того, там облаштований пляж, а на узбережжі розташовані туристичні бази, куди можна приїхати із сім’єю.
Як дістатися: щоби доїхати до села Черепашинці, де розташовується затоплений гранітний кар’єр слід проїхати на машині від Вінниці по Житомирській трасі. Далі буде грунтова дорога й там залишилося пройти близько одного кілометра. Або ж скористатися громадським транспортом (автобус «Вінниця-Голубівка», він їздить тричі в день) або ж маршрутками.
Трохи далі від міської метушні можна провести своє дозвілля в районі села Печора Тульчинського району Вінницької області. Там ви побачите великий парк із широколистяних порід: граб, липа, каштан. Головна особливість садиби Потоцьких, це поєднання бетонних і кам’яних деталей. Поруч знаходиться дерев’яна церква Різдва Богородиці, примітно, що її побудували без єдиного цвяха.
У цьому селі можна знайти ще одну визначну пам’ятку — це Печерські пороги, сюди можна приїхати з друзями або родиною на рибалку, щоби милуватися пейзажами і вдихати чисте повітря. Ідеальне місце, щоби провести вікенд.
Якщо ви хочете зануритися в історію, то вам однозначно необхідно відвідати це місце. Назва військової ставки «Вервольф» у перекладі з німецької означає перевертень. Комплекс складався з трьох бетонних бункерів, 81 дерев'яного будиночка, а також басейну в лісі. Недалеко від штаб-квартири біля села Гулівці, перебувала ставка Германа Герінга, а в будівлі Пироговської лікарні — штаб верховного головнокомандування сухопутних і військово-повітряних сил. Спеціально для Гітлера там створили городнє господарство. Життєдіяльність ставки також забезпечувала промисловість Вінниці (спиртозавод, консервний завод, меблева фабрика).
Гітлер відвідав «Вервольф» 19 лютого 1943 року і пробув тут до 13 березня. В останній день свого перебування він підписав наказ про оточення і знищення частин Червоної армії на Курській дузі. Востаннє фюрер перебував у вінницькій ставці з 27 серпня до 15 вересня 1943 року. Потім наприкінці грудня 1943 року вирішувалося питання про ліквідацію штаб-квартири. Так, 15 березня 1944 німці підірвали входи в бункер Гітлера і всі комунікації ставки.
Як дістатися: до неї можна дістатися своїм ходом або на автобусі від Вінниці (8 км).
Старовинна архітектура, яка поєднує в собі нотки історії. Монастир створили з ініціативи українського шляхтича й сенатора Речі Посполитої Михайла Кропивницького. Він є комплексом пам’яток національного значення. Важливо, що колись його прикрашала статуя Ісуса Христа Назарея. Фігура була символом християнських невільників, яких католицькі монахи викуповували з полону. Вважалося, що вона приносить зцілення всім, хто до неї приходить із довірою. Однак, в 1917 статуя безслідно зникла, її доля й місцезнаходження до сьогодні невідомі.
Інтер’єром храму займався відомий віденський художник-монах Йозеф Прехтль. Це стало важливою подією, потім туди приїхав особливий цінитель творчості художника — польський король Станіслав-Август Понятовський. Важливим елементом монастиря є двоярусна дзвіниця, її створили в стилі бароко, з пластикою й широкими прорізами. Зараз там можна знайти святині:
Як дістатися: він розташовується на вулиці Монастирській, 1 в селищі Браїлів, туди можна доїхати рейсовим автобусом у напрямку «Вінниця — Браїлів» (відправляються 2–3 рази на годину). Вартість квитка складає до 40 гривень. А якщо своїм ходом на автомобілі, то рухайтеся трасою в напрямку автодороги Т0242, яким потрібно їхати в пункт призначення. Час у дорозі становитиме 50 хвилин.
Вороновиця — це музей історії авіації та космонавтики імені А. Ф. Можайського. Через нього пролягає автодорога й залізнична колія. Ще в 18 столітті тут проводив свої досліди з літальними апаратами винахідник одного з перших у світі літака — морський офіцер, капітан першого рангу Можайський. Територія парку спланована за принципом французьких парків, де перед головним фасадом був розташований круглий партер, оточений цегляною огорожею. Так, у 2017 році палац повністю відреставрували за кошти Європейського Союзу.
У цьому чудовому місці можна прогулятися, зробити фото на пам’ять і розглянути старовинну будівлю, яка збереглася до наших днів.
Як доїхати: дістатися можна автобусом із Вінниці або Немирова.
Цей заповідник — один із найсильніших і загадкових місць нашої країни. Там є музей трипільської культури (зберігаються залишки посуду, іграшок та інших предметів побуту), вежа середньовічної фортеці, і козацькі кладовища. Тут також розташовується дохристиянський скельний храм, який зберігає в собі родову пам’ять століть і тисячоліть. Там же можна знайти й найпопулярніше місце в туристів — Гайдамацький яр.
Це каньйон, який утворився льодовиком, по його дну протікає річка Бушанка. Стіни каньйону складені з величезних каменів, у якому є чимало ущелин і печер. Відповідно до історії, у яру ховалося населення під час вторгнення іноземних загарбників. Також у ньому ховалися гайдамаки, які робили вилазки проти місцевої знаті, польських, татарських і турецьких військ.
Цікавим для туристів є і Скельний храм з унікальним барельєфом, на якому зображена жінка, дерево без листя, півень, олень і квадрат зверху. Вважається, що камінь володіє містичною силою, за що користується популярністю в екстрасенсів, віщунів, язичників і шаманів.
Для вас ця багата історією місцевість стане прекрасним відкриттям.
Як туди потрапити: найзручніше дістатися до Буші можна від автовокзалу Вінниці рейсовим автобусом.
Це місце в першу чергу вразить і надихне прихильників археології. Ви зможете доторкнутися до давньої історії, це городище вважається одним із найбільших на території України. Там розташовується поле, ставок, долина й частина лісу, краса яких заворожує. Місцеві майстри створюють гончарні вироби, вони відрізняються високою якістю й мають свій особливий стиль (візерунки, зарубки).
Як доїхати: городище розташоване недалеко від Немирова, біля села Сажки. З Вінниці можна дістатися приміським електропоїздом «Вінниця — Гайворон» до станції «Сажки», а звідти трохи пройтися пішки. Якщо їхати автомобілем, то потрібно їхати з Вінниці трасами Е50 і М12 через Комарів, Гостинне й Немирів.
Іллінецький кратер — це безсумнівно унікальне місце, найдавніша у Європі ділянка, яка виникла від падіння метеорита. Йому близько 400 мільйонів років, він розташовується між двома річками і двома селами — Лугове та Іваньки. Згідно з підрахунками фахівців, ядро метеорита має перебувати на глибині мінімум 700 метрів. Там також уперше знайшли алмази, а також найбільший у світі агат.
Місцеві жителі роблять чай зі зростаючої в цих місцях трави. За їх словами, це сприяє поліпшенню здоров’я. Також вони використовують землю і глину з кратера під час будівництва будинків — кажуть, що ці матеріали не пропускають спеку й холод.
Цей храм розташовується на скельній терасі 90-метрової гори, звідти можна милуватися краєвидами Вінницькій області та Молдови. Крім того, у келіях збереглися старовинні написи й зображення. В одній із печер є навіть таємничі черепи, їх можна побачити в поглибленнях скелі.
Там же можна знайти цілюще джерело, за словами місцевих жителів купання в ньому дарує здоров’я. Це справляє сильне враження на відвідувачів.
Як дістатися: потрібно доїхати на маршрутці або рейсовому автобусі до села Лядова.
Не витрачайте час даремно — збирайте валізи і скоріше приїжджайте сюди й милуйтеся краєвидами, архітектурою, історією.
Нагадаємо, ми склали для вас список незвичайних місць у Запоріжжі, про які не пишуть у путівниках. Крім того, ми також зібрали 10 незвичайних місць, які варто відвідати в Івано-Франківській області, 10 місць, де можна відпочити у Львівській області, і список незвичайних місць в Одесі й Харкові.
Також Інформатор писав про дивовижні замки і палаци у Тернопільській області й публікували підбірку незвичайних місць у Київській області.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.