Знущались навіть з підлітків: розкрились нові подробиці страшних злочинів окупантів на Херсонщині

За час окупації військові рф жорстоко порушували права людини

Знущались навіть з підлітків: розкрились нові подробиці страшних злочинів окупантів на Херсонщині
Люди розповіли про всі жахи, які пережили в катівнях рашистів

Омбудсмен України Дмитро Лубінець відвідав 2 катівні на Херсонщині, в яких окупанти утримували цивільних українців. Він також зустрівся з мешканцями регіону, які довгий час перебували в “полоні” російських військових. Вони розповіли про всі жахи, які пережили в цих катівнях.

Про це Дмитро Лубінець повідомив у своєму Телеграм каналі. За його словами, у Херсоні наразі встановлені дві катівні, де піддавали тортурам десятки людей, також є підтверджені факти, що після катувань громадян убивали.

Деокупація Херсонщини відкрила нові факти жахливого поводження — жителі області піддавалися жорстокішим методам катування, ніж в тих областях, що раніше були під тимчасовою окупацією.

“На території звільнених областей ми фіксували катівні, але на території Херсонської області вперше були встановлені факти (зі свідчення людей, які перебували в цих катівнях), що одночасно в камерах катівень тижнями цілодобово тримали чоловіків і жінок разом. - Розповідає Омбудсмен. - При чому, їх не випускали тижнями. Навіть в туалет треба було ходити жінкам при чоловіках, а чоловікам – при жінках.”

Відомо, що у кожній “камері” катівні рашисти встановили відеокамери для спостереження. Такий цілодобовий відеонагляд записувався зі звуком. На цьому окремо наголошують наші громадяни, які піддавалися тортурам, і пояснюють, що вони це чітко розуміли. За даними свідчень херсонців, як тільки вони починали говорити про окупацію, то миттєво до “камер” забігали люди в масках і всіх жорстоко били.

“Також в одній з катівень була окрема кімната, де тримали підлітків. Ми зараз встановлюємо їхній вік. Люди розповідають, що деякі хлопці виглядали приблизно на років 14.” - Додає Лубінець.

З точки зору Міжнародного гуманітарного права, це погіршення поводження з цивільними громадянами України. Також це очевидне придушення громадського спротиву з елементами воєнних злочинів проти людяності.

"Це не просто залякування, як було раніше, це більш показово, жорстоко, щоб всі про це знали. Мета — зламати херсонців для того, аби вони боялися, мовчали, не виходили на мітинги, де озвучували свою приналежність до України. - Заявив Омбудсмен. - Попри те, що вони ховали свої обличчя від херсонців за масками, ми знаємо, що катували наших людей представники росгвардії та військовослужбовці російської армії."

 Порушення прав людини під час війни

Приклади порушень прав людини та інших злочинів:

  • Злочини проти особи: вбивство, катування, знущання та погрози, викрадення, умисні тілесні ушкодження, розстріл цивільних, обстріл місць перебування мирного населення, зґвалтування, незаконне позбавлення волі.
  • Злочини проти майна: знищення, заволодіння та пошкодження майна (будинки, квартири, автомобілі, товари в магазині, ін.), мародерство, пограбування, тощо.
  • Порушення права на особисте та приватне життя: обшуки приватних будівель та бізнесу, тиск на родини політичних в’язнів, вторгнення в будинки, позбавлення житла та примусове виселення, примушування до отримання російського паспорта.
  • Порушення права на свободу віросповідання та переслідування за релігійними ознаками.
  • Право на свободу зібрань: перешкоджання проведенню та участі в мітингах та мирних зборах, штрафи за таку участь.
  • Свобода пересування: депортація, примушення до переселення та евакуації, заборона виїзду чи в’їзду на тимчасово окуповану територію, перешкоджання залишити небезпечну територію, примусове вивезення у РФ тощо.
  • Геноцид: дії, що здійснюються з наміром знищити, повністю або частково, будь-яку національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку.
  • Тероризм: будь-яка дія, яка має на меті спричинити смерть чи тяжке тілесне ушкодження цивільній чи іншій особі, яка не бере активної участі у бойових діях у ситуації збройного конфлікту, а також дії спрямовані проти невійськових об’єктів підвищеної небезпеки, якщо метою такої дії за її характером чи контекстом є залякати населення або змусити уряд чи міжнародну організацію вчинити чи утриматися від будь-яких дій.
  • Інше: примушування до участі у війні на боці РФ, розташування військових поруч з цивільними об'єктами (житловими будинками, школами, лікарнями тощо) або в оточенні цивільних (прикриття цивільним населенням).

В Україні запустили платформу, де можна повідомити про порушення прав людини окупантами. Сервіс працює 24/7. Щоб подати заявку, потрібно перейти за посиланням, заповнити форму з інформацією про злочин, свідків і жертв, прикріпити докази (фото, відео) і розповісти якнайбільше про те, що сталося.

Нагадаємо, що на Херсонщині окупанти розстріляли неповнолітню дівчину та ще шестеро цивільних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube