Загалом було шість влучань у корпус судна
Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів, чим українські бійці вдарили по російському ракетному катеру “Івановець”. За його словами, були застосовані дрони власного виробництва MAGURA V5. Всього було шість влучань у корпус судна.
Про це головний розвідник повідомив виданню The War Zone. БПЛА керували бійці спецпідрозділу Group 13.
“Унаслідок отриманих пошкоджень корабель перекинувся на корму і затонув. За попередніми даними, пошуково-рятувальна операція, яку проводив противник, не увінчалася успіхом”, – зазначив Буданов.
Він відмовився розкривати, звідки саме запускали дрони українські воїни. Водночас додав, що подібні атаки на російські кораблі та інші об’єкти будуть продовжуватися й далі.
“Готуйтеся”, – коротко додав начальник ГУР у своєму “посланні” кремлю.
Також з'явилися відео з камер, які були встановлені на кожному БПЛА. На кадрах, зокрема, можна побачити момент вибуху росйського судна.
Це багатоцільовий морський надводний безпілотник у вигляді човна, який розробили в Україні. Серед завдань, які він може виконувати, – спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту, а також бойові місії.
Заявлена дальність БПЛА складає до 800 км. Його вартість – близько 10 млн грн. Також гідродинамічний корпус і витончений профіль V5 дозволяють йому пересуватися приховано з чудовою маневреністю.
У ніч проти 1 лютого бійці ГУР знищили ракетний катер “Івановець” чорноморського флоту рф. Вороже судно перебувало на рейді озера Донузлав у тимчасово окупованому Криму.
Пізніше стало відомо, що на ньому могли перебувати до 40 моряків. За інформацією ВМС ЗС України, це досить суттєва втрата для росіян з огляду на наявність лише трьох таких катерів проєкту 1241.1 у складі чорноморського флоту рф і озброєння, серед якого протикорабельні ракети типу "Москит" з дальністю до 130 км. Вартість втраченого корабля оцінюють приблизно в 60-70 мільйонів доларів. Наразі росіяни намагаються відшукати особовий склад судна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.