Західні країни домовляються щодо зміни формату оборонної Контактної групи для України
Представники західних країн обговорюють можливість змінити формат роботи Контактної групи з питань оборони України, відомої як "Рамштайн". Наразі група за замислом має координувати дії НАТО. Але західні країни прагнуть до того, щоб у майбутньому НАТО було відповідальним за координацію поставок західного озброєння до України.
Відповідно до інформації видання Handelsblatt та Європейської правди, ініціатива зміни формату "Рамштайн" була розроблена радником президента США з національної безпеки Джейком Салліваном та Генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом. Про неї обговорювалося в рамках НАТО лише на цьому тижні.
Згідно з повідомленням видання, цю концепцію підтримують, зокрема, країни Східної Європи, а також Великобританія і Франція. Однак уряд Німеччини дещо скептично налаштований, оскільки вважає, що це може зміцнити російський наратив про те, що НАТО веде боротьбу з росією.
За відомостями видання, пошук нового формату проводиться через певні занепокоєння стосовно можливого повернення Дональда Трампа на пост президента США. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що наступне засідання у форматі "Рамштайн", як і минулого року, буде поєднано з зустріччю міністрів оборони країн НАТО, яка відбудеться 14-15 лютого. Засідання очолить міністр оборони США Ллойд Остін, який наступного тижня разом із головнокомандувачем Об'єднаних штабів генералом Чарльзом Брауном відвідає Брюссель.
З початку російської повномасштабної війни проти України, НАТО та союзні країни надають політичну та військову допомогу, включаючи поставки зброї та боєприпасів. Ключовим координаційним органом є Контактна група з оборони України ("Рамштайн"), яку очолюють США та інші партнери. На останній зустрічі формату "Рамштайн" зібралися представники понад 50 держав, де міністр оборони США закликав підтримувати Україну, звертаючи увагу на підсилення протиповітряної оборони.
На зустрічі була створена нова коаліція наземних засобів протиповітряної оборони за участю Німеччини та Франції, до якої долучилися 20 країн. Під час візиту міністра оборони Німеччини в Україну був оголошений пакет допомоги, у який входять системи IRIS-T і Patriot.
2024 рік для Сил оборони України буде роком стратегічної витримки і нарощення потужностей для майбутніх наступальних операцій, вважає військовий експерт Сергій Грабський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.