Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Сторони обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю, а також шляхи припинення російської агресії
У період з 16 по 17 травня спеціальний представник уряду Китайської Народної Республіки Лі Хуей відвідав Україну. Поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови президента Володимира Зеленського та Голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна 26 квітня. В ході візиту відбулася зустріч Хуея з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою і нібито президентом України Володимиром Зеленського.
Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ України. Кулеба і Хуей обговорили актуальні питання взаємодії України та Китаю як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, а також шляхи припинення російської агресії.
Кулеба детально поінформував спецпредставника уряду КНР щодо принципів відновлення стійкого та справедливого миру на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Він наголосив, що Україна не сприймає жодних пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту. Міністр відзначив важливість участі Китаю в реалізації української формули миру, Чорноморської зернової ініціативи, гарантуванні ядерної безпеки та інших важливих міжнародних зусиллях. Сторони окремо обговорили довгострокову перспективу розвитку двосторонніх відносин між Україною та Китаєм і домовилися нарощувати діалог з ключових питань двостороннього та міжнародного порядку денного.
У МЗС Китаю повідомили, що Хуей мав зустріч з президентом України Володимиром Зеленським і керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком. Зазначається, що сторони обмінялися думками з таких питань, "як політичне врегулювання української кризи та китайсько-українські відносини".
Хуей пояснив позицію Китаю щодо політичного вирішення української кризи, зазначивши, що висунуті Сі Цзіньпіном "чотири принципи", "чотири загальні" і "три точки мислення" є основними орієнтирами політичного вирішення Китаєм української кризи. При цьому "панацеї для вирішення кризи не існує, і всім сторонам потрібно почати з себе та створити умови для мирних переговорів, щоб зупинити війну".
"Китай готовий сприяти тому, щоб міжнародна спільнота сформувала найбільший спільний знаменник для врегулювання української кризи та доклала власні зусилля для якнайшвидшого припинення бойових дій та припинення вогню та відновлення миру", - додали у відомстві.
У відомстві не зазначили, що говорив Зеленський. До того ж українська сторона не підтвердила їхніх переговорів. Видання Bloomberg пише, що зустріч нібито відбулася.
16 травня до Києва прибув спеціальний представник Китайської Народної Республіки. Пан Лі Хуей розпочав турне європейськими країнами, аби продемонструвати готовність Пекіну допомогти в мирному врегулюванні російсько-української війни.
Раніше ми писали, що спецпредставник КНР із питань Євразії прибув в Україну. Крім того, Байден анонсував "швидку" зустріч із Сі Цзіньпіном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.