У російському місті Салават, Башкирія, над нафтопереробним заводом Газпром Нефтехим Салават пролетів кукурузник, на нього зреагувала російська ППО
У російському місті Салават, Башкирія, російський "кукурузник" прийняли за дрони ЗСУ. ППО зреагувала на об'єкт в небі й ледь не вдарила по ньому. ЗМІ також почали писати про те, що дрони нібито атакували нафтопереробний завод "Газпром Нефтехим Салават".
Інцидент стався за 1200 км від кордону України. І це цілком могли б бути дрони ЗСУ, які вже не вперше долають великі відстані, завдаючи ударів по стратегічних об’єктах Росії.
Щоправда, російські ЗМІ самі ж дали спростування інформації про атаку дронів по НПЗ. Виявилося, що росіяни намагалися збити "кукурузник" в Башкирії, який помилково летів над територією нафтогазового підприємства. Водночас тривога на нього зреагувала. В нього так і не влучили, він змінив курс і полетів.
Нагадаємо, що Башкирія - Батьківщина відомої співачки Земфіри Рамазанової, яка в останні роки стала відомою своїми антивоєнними висловлюваннями. Співачка, народжена в Уфі, залишила Росію. Ще до великого вторгнення, 2 квітня 2020 року, Земфіру внесли до бази "Миротворець" за "заперечення російської агресії та маніпулювання суспільно значущою інформацією". Вже 10 лютого 2023 року вона була визнана іноагентом у РФ (повний список співаків-іноагентів).
Нещодавно у російському місті Саратові виникла пожежа в районі нафтопереробного заводу. Місцева влада стверджує про атаку БПлА. Внаслідок "збиття", уламки дронів впали на території НПЗ. Українські ЗМІ з посиланням на джерела у Силах оборони повідомляють, що за цією атакою стоїть Головне управління розвідки Міноборони України.
Інформатор повідомляв, що нафтопереробні заводи в Росії зупиняють свою роботу або знижують потужність через фінансові втрати. Санкції, українські дрони та високі витрати змушують галузь скорочувати обсяги виробництва, що впливає на бюджет і експорт палива.
При цьому ми писали про декілька справді успішних дронових атак, які пошкодили установку для виробництва зрідженого нафтового газу в Туапсе. Однак установка для перероблювання сирої нафти залишилася неушкодженою. Після удару дронів 25 січня 2024 року Туапсинський НПЗ повністю припинив перероблювання та видобуток нафти на три місяці. Робота відновилася аж наприкінці квітня, доки завод знову не піддався атаці.
Крім того, в мережі публікували відео атаки дронів Служби безпеки України (СБУ) на нафтобазу в Ростовській області в ніч проти 13 липня. Російський охоронець намагався збити безпілотник з антидронової рушниці, але безуспішно. Після потужних вибухів загорівся резервуар з пальним, пожежі присвоїли найвищий ранг небезпеки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.