Злам бази даних російського Альфа-Банку: українські хакери виклали в мережу дані 38 млн клієнтів

Читать на русском

Хакерське угруповання KibOrg виклало у мережу повну клієнтську базу найбільшого російського комерційного банку Альфа-Банк

Читать на русском
KibOrg, Альфа Банк, хакер
Українські хакери зламали та виклали базу Альфа Банку

Хакерське угруповання KibOrg виклало у мережу повну клієнтську базу найбільшого російського комерційного банку Альфа-Банк

Українська хакерська організація KibOrg опублікувала базу даних клієнтів найбільшого російського комерційного банку Альфа-Банк. Загалом база містить 115 217 571 записів з усіма приватними даними його користувачів. Йдеться про особисті дані 38 млн унікальних клієнтів. 

Про це повідомили хакери на своєму офіційному вебсайті. Зазначається, що злам відбувся у жовтні минулого року, коли команда KibOrg у співпраці з хакерами NLB здобули персональні дані понад 30 мільйонів клієнтів установи. Передивитись базу можна за цим посиланням.

Загалом у ній є інформація про ПІБ, дату народження, номер рахунку та телефону клієнта, а також інші подробиці. У самій таблиці є 15 217 571 записів, з яких близько 38 мільйонів унікальних фізичних та юридичних осіб. До того ж клієнтські записи почали додаватись у цифровому вигляді, починаючи з 2004 року.

Натомість пресслужба Альфа Банку 19 жовтня 2023 року стверджувала, що зливу приватної інформації його клієнтів не було. Самі ж дані, які вже знаходяться у базі, в установі назвали "скомпільованими з кількох випадкових номерів". Тоді хакери опублікували 44 тисячі записів. 

"Це фейк, більше нічого додати", - повідомляли у банку. 

Російське видання "Важные истории" провело уточнення витоку бази даних за 8 січня та заявило, що йдеться про понад 24 мільйонів фізичних осіб-клієнтів та ще понад 13 мільйонів даних про юридичних осіб. Окрім того, вони мають відношення до реальних клієнтів установи.

Злам бази даних Альфа Банку

Раніше Інформатор повідомляв, що українські хакери здійснили успішний злам бази даних російського "Альфа-банку", в результаті чого стали доступними дані близько 30 мільйонів клієнтів банку. Під час операції, пранкери звернулися до власника банку Михайла Фрідмана та повідомили його про злом, на що Фрідман відреагував спокійно та зауважив: "Ну хай, що поробиш?". У мережу були опубліковані дані Фрідмана та інших відомих особистостей, які підтримують вторгнення росії в Україну.

Українські хакери проти російського Міноборони

Також ми писали, що українські хакери з угруповання "Кібер Спротиву" успішно зламали Департамент інформації та масових комунікацій міністерства оборони росії та отримали доступ до російської системи моніторингу ЗМІ "Катюша". За даними InformNapalm, ця система використовується для аналізу російського інформаційного простору, але має обмеження у виявленні негативу про путіна та російське Міноборони. Вона розроблена компанією "M13". Катюша" здатна моніторити соцмережі та ЗМІ, створювати аналітичні звіти для російських чиновників, зокрема, щотижневі звіти для Ігоря Конашенкова. У 2021 році МО Росії витратило 320 млн рублів на ліцензію цієї програми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.