Двоюрідний брат співачки Roxolana від початку війни у 2014 році служить військовим капеланом
Співачка, Роксолана Сирота (виступає під псевдонімом ROXOLANA), цього року взяла участь в багатьох телепроєктах. Так, нещодавно вона була в складі журі Нацвідбору на конкурс "Дитяче Євробачення-2024", яке пройде наступного місяця в Іспанії. Також артистка взяла участь в зйомках інтелектуально-розважального шоу "єПитання". У перерві вона розповіла: її брат на війні вже 10 років.
Він постійно поруч із військовими, мотивує їх, підтримує та направляє на вірний шлях. Річ у тому, що близький родич ROXOLANA – військовий капелан. Про це повідомляється на діджитал-майданчиках "Нового каналу", на якому виходить "єПитання".
"Мій двоюрідний брат їздить на фронт з 2014 року, його місцеперебування постійно змінюється. Михайло часто буває на передовій, але коли знаходиться в більш безпечних місцях, то займається тим, що постійно збирає кошти на РЕБи, дрони та будь-яке обладнання, яке може допомогти його побратимам. З початку повномасштабної війни він організував благодійний штаб для максимально оперативної допомоги фронту", – розповіла ROXOLANA.
Для родини це стало справжнім випробуванням, адже Михайло часто не виходить на зв’язок, що породжує безліч тривожних думок. За словами артистки, його рішення стати військовим капеланом було дуже хвилюючим для родичів. А особливо для його батьків.
"Вони дуже переймалися тоді й надзвичайно хвилюються зараз, коли він на передовій без зв’язку. Це завжди величезні переживання для родини. Але знаючи мого брата, ми всі розуміємо, що раз він прийняв це рішення, то інакше й бути не могло. Тому ми просто з повагою ставимося до його вибору і підтримуємо, наскільки можемо. Коли він не на передовій, ми на зв’язку. Про що він розповідає? Тут треба знати мого брата, адже гумор з нього тече широкою рікою. Він має такий темперамент, що про все розказує через жарти й усмішку, тому часто чуємо від нього дуже чорний гумор. Але таким чином він намагається підтримувати дух і віру в краще", – зазначила артистка.
Це представники духовенства, які закривають релігійні потреби бійців в армії та на фронті у воєнний час. Зазвичай, капелани контролюють моральний стан військовослужбовців, проводять богослужіння, налаштовують бійців перед боєм, підтримують їх сім’ї, освячують зброю та відспівують полеглих бійців.
Правовий статус капеланів закріплений у національних та міжнародних законах, а їх статус прирівняний до статусу військовослужбовців, які так само воюють на фронті, але у духовній сфері. Капелани офіційно прирівнюються до заступників командирів полку або батальйону. Як правило, вони мають особистого помічника та озброєного ад’ютанта, адже самі капелани не виконують бойових задач, які пов’язані зі знищенням ворога.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.