Жорстоке поводження і катування. Представники Єврокомітету відвідали українські в'язниці

Читать на русском

Експерти поспілкувалися з ув'язненими наодинці і опитали їх про умови утримання і ставлення з боку персоналу колоній

Читать на русском

Експерти поспілкувалися з ув'язненими наодинці і опитали їх про умови утримання і ставлення з боку персоналу колоній

Представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню при Раді Європи відвідали виправні колонії в Харківській області і колонію в Бердянську. Останню - вперше.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на електронний звіт евроделегатів від 15 грудня.

Поїздка колоніями відбулася 4-13 серпня цього року. Впродовж десяти днів міжнародні експерти оцінювали умови відбування покарання ув'язненими, зокрема, засудженими до довічного ув'язнення. А також, вивчали дії слідчих органів і алгоритм дії влади у відповідь на скарги ув'язнених на особливо жорстоке поводження з боку тюремного персоналу.

Міжнародна делегація відвідала два пенітенціарних заклади Харкова - колонії № 25 і 100, а також вперше колонію № 77 Бердянськ.

Персонал і самі в'язниці експерти оцінили як, в цілому, задовільні. Там їх не обмежували в доступі до інформації і дозволили поспілкуватися з ув'язненими наодинці.

Правда, в колоніях № 77 і 100,відповідно до звіту, багато ув'язнених, опитані делегацією, висловили побоювання про можливі репресії (включаючи фізичне жорстоке поводження) з боку персоналу або співкамерників, які допомагають персоналу, після того, як делегація поїде.

Єврокомітет з питань запобігання катуванням порекомендував українській владі вжити відповідних заходів. І таким чином гарантувати розслідування тортур і принижень, забезпечити покарання винних.

У колонії № 25 члени делегації отримали ряд "достовірних повідомлень про жорстоке поводження".За словами ув'язнених, тут наглядачі в "виховних" цілях використовують гумові кийки. Також практикується побиття руками і ногами, в якості покарання за відмову від прибирання або загального непокори.

Передбачуване жорстоке поводження в основному мало місце в кабінетах оперативних співробітників.Іноді для подібних акцій жорстокості залучалися інші ув'язнені.

У деяких випадках кваліфікація жорстокого поводження, яке мало місце бути в цих колоніях, кваліфікуються як катування.До таких відносяться сильне побиття, нанесення опіків, задуха за допомогою поліетиленового пакета і т. д. Крім того, до складу делегації надійшли повідомлення про загрозу зґвалтування кийком по відношенню до ув'язнених з боку персоналу. А також загрози інших принизливих фізичних впливів сексуального і насильницького характеру.

З такими ж проявами жорстокості члени європейської делегації зіткнулися в колонії №100.

Відзначається, що раніше делегація не отримувала подібних скарг, що свідчить про погіршення умов утримання українських в'язнів в даних місцях виправного характеру.

Комітет також рекомендував українській владі попрацювати над посиленням заходів з придушення заворушень у в'язницях.

Раніше Інформатіор повідомляв, що в Україні складуть рейтингову систему в'язниць .

Нагадаємо, раніше в Україні анонсували продаж незадіяних в'язниць .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.