У 2020 році лісівники планують реалізувати понад 500 тис. ялинок
Українці активно готуються до новорічно-різдвяних свят. Невід'ємним атрибутом кожного будинку в зимові свята, є ялинка. Після десятого грудня в країні відкриються ялинкові базари.
Інформатор зібрав всю інформацію де і за скільки можна придбати ялинку.
Жива ялинка
Популярністю серед українців користуються: сосна звичайна, сосна Палласа (кримська), ялина європейська (ялина), ялиця біла.
Вирубана ялинка обов'язково повинна бути з чіпом і штрих-кодом, щоб перевірити, чи законно зрубана ялинка, потрібно буде ввести на сайті номер з етикетки або бирки, яка прикріплена до дерева.
У Державному агентстві лісових ресурсів повідомили,що в цьому році живу новорічну ялинку в середньому можна буде придбати за 75 гривень. У Харкові ціна ялинки складе 48 гривень - це найдешевше в Україні, а трохи дорожче ялинки будуть 109 гривень в Чернівцях і 120 гривень в Івано-Франківську.
За вказаними вище цінами ялинки можна купити тільки в пунктах лісового господарства. На ринках різних міст новорічні красуні можуть бути значно дорожче.
Утилізація ялинки
Є кілька способів утилізації ялинок. Для утилізації дерева в домашніх умовах потрібно буде надіти рукавички і обрізати гілки, як можна ближче до стовбура, спакувати в пакети. І окремо все винести до сміттєвого контейнеру або принести до спеціального прийомного пункту. Цього року пункти з прийому новорічних ялинок для подальшої переробки організували в Києві, Одесі, Дніпрі та Житомирі.
Або можуть використовуватися як паливо для котельні, що працює на деревних відходах. Або як корм для тварин. Хвойні дерева (обов'язково з рештою голками) можна віднести до зоопарку для підгодівлі копитних і деяких видів птахів або на ферму. Також хвойні гілки можуть послужити тваринам підстилкою.
Штучна ялинка
Прикрашати свій будинок штучним деревом з кожним роком стає все більш популярно. Така ялинка зможе дарувати радість вашим близьким впродовж довгих років. Вони не обсипаються і легко зберігаються. Доглядати за штучною красунею набагато простіше. Штучна ялинка стане як альтернатива натуральній ялинці справжнім порятунком для природи. Головним недоліком такої ялинки є відсутність аромату.
Ціни на такі ялинки стартують від 38 грн до 20 000 грн
Виробництво однієї пластикової ялинки шкодить планеті сильніше, ніж загибель кількох справжніх дерев. На її виготовлення витрачається багато природних ресурсів. При виборі штучної ялинки потрібно звернути увагу на матеріал, з якого вона зроблена: деякі види пластику можуть виділяти небезпечні речовини.
В онлайн-магазинах для покупців пропонують широкий асортимент ялинок:
Ялинка декоративна настільна
Ялинка штучна "Скандинавія", двометрова.
У деяких магазинах працюють знижки - 25%. Таким чином можна заощадити свої кошти.
Ялинки в горщиках
Ялинка з живою кореневою системою в горщиках, володіє всіма перевагами зрубаного дерева. Це особливо обрадує лютих еко-захисників. Пізніше дерево можна пересадити в грунт, а потім насолоджуватися його видом.
Головним недоліком хвойних рослин в горщиках є їх вередливість. Тому як без належного догляду (полив, свіже повітря) в неприродному середовищі вони швидко гинуть.
Але самий екологічний спосіб з усіх, за умови, що ви її потім висадіте.Такі ялинки можна придбати в садових центрах або приватних розсадниках. Вартість декоративної ялиці в горщику від 300 грн до 413 грн Ціна на штучну ялинку в горщику стартує від 290 грн до 1 250 грн Популярною є штучна ялинка з шишками "Карпатська" в горщику, її ціна складає 275 грн. Відзначимо, що замість цілої ялинки можна придбати кілька гілок і розмістити в будинку або прикрасити новорічний стіл. Після свят їх буде простіше утилізувати, а аромат хвої все одно буде відчуватися.
Поспішайте купити головний символ Нового року!
Нагадаємо, в Україні інспектори введуть контроль за продажем новорічних ялинок.
Раніше ми писали, що в Дніпрі встановили перші новорічні ялинки.