Життя відомого київського бобра Борі у небезпеці: Хмельницький хоче забудувати Галерний острів

Читать на русском

Восени 2007 року в Києві розгорівся земельний скандал. Київрада часів Леоніда Черновецького роздала близько 2 тисяч га землі під забудову.

Читать на русском
забудова Галерного острову
Більшість цих рішень стосувалися бізнесу підприємця Василя Хмельницького.

Восени 2007 року в Києві розгорівся земельний скандал. Київрада часів Леоніда Черновецького роздала близько 2 тисяч га землі під забудову.

В основному роздавали землі в урочищах Голосієво, Пирогово, Жукового та Козачого острова, Конча-Заспівського лісництва та Дачного лісництва. Також роздали землі острова Галерний. У листопаді 2016 року прокуратура домоглася скасування рішення про передачу землі на острові. Проте пізніше суди його скасували. 

Про те, що у Києві знов розпочалася боротьба проти забудови Галерного острова написав Київський еколого-культурний центр

бобер
У бобра Борі можуть забрати домівку. Фото - Київський еколого-культурний центр

«На Галерному острові та урочищі Покол мешкає старий бобер, якого всі давно знають і навіть назвали бобром Борей. Він практично не боїться людини, дає себе зблизька фоторафувати. Живе він зі своєю сім'єю у норі, яку зробив біля самого берега озера. Однак забудовники з «Галерної затоки», яку ми пов'язуємо з іменами Хмельницького та Іванова, хочуть знищити природу Галерного острова, побудувавши тут котеджі», - йдеться у повідомленні центру.

 

Чим цікавий острів

Острів Галерний є оазисом біорізноманіття та прихистком для багатьох видів рослин і тварин, включаючи рідкісні та охоронювані види.

«Тут є багато видів, що охороняються Червоною книгою України та Бернською конвенцією, та занесені до Європейського червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі», - йдеться у петиції щодо збереження острова від забудови

Спеціалісти кажуть, що острів є домівкою для сірої та вухатої сови, великого яструба, рибалочки та сірої куріпки. На численних озерах острова Галерний зустрічаються чорний та річковий крячок, а також бугайчик та багато інших рідкісних видів птахів.

Замість забудови на Галерному острові та урочищі Покол активісти хочуть створити охоронювану територію площею 45 га, вільну від забудови. Для цього зареєстрували проєкт рішення, однак його розгляд «тормозиться». В комісії з питань екологічної політики постійно переноситься розгляд цієї ініціативи. 

На момент підготовки матеріалу петицію підтримали 4096 осіб. Для розгляду питання щодо Галерного острова необхідно 6 тисяч голосів.

Що відбувалося із землею

Згідно з інформацією з судового реєстру, у 2014 та 2015 роках прокуратура намагалася визнати «дерибан землі» часів Черновецького незаконним. Проте суди прийняли рішення не на користь громади Києва. 

Наступна спроба була у листопаді 2016 року, коли за нововиявленими обставинами вдалося скасувати передачу землі. Проте «протрималося» воно не довго.

Вже у червні 2017 року Київський апеляційний господарський суд став на бік компанії «Галерна затока», яку пов’язують з бізнесом Хмельницького. Ця компанія претендує на землі острова.  Остаточну крапку в цій історії поставив Вищий господарський суд, коли в жовтні 2017 року прийняв рішення на користь бізнес-імперії колишнього нардепа. 

Проте суди все одно тривають. «Галерна затока» хоче через суд визнати за собою право оренди землі на острові. Найближче засідання в Господарському суді Києва призначено на 4 липня 2023 року. 

Інформатор писав, чому НАБУ прийшло з обшуками до Хмельницького.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.