Жителів Львова просять запастись водою на декілька днів: що відомо

Інфраструктура міста досі у небезпеці

Жителів Львова просять запастись водою на декілька днів: що відомо

У період з 10 по 11 жовтня російські окупанти завдавали удари по критичній інфраструктурі Львова. Через що виникали перебої зі світлом та водопостачанням. Відтак мешканців міста просять зробити запас води щонайменше на три доби.

Про це повідомили у Львівській міській раді. Загарбники нищать критично важливі об’єкти Львова, тому інфраструктура міста досі у небезпеці.

"Просимо усіх за можливості зробити запас питної води вдома щонайменше на 72 години. Так, одній дорослій людині потрібно на добу: 1,5-2 літри питної води, 10-12 літрів для гігієни та для приготування їжі", - розповідають у ЛМКП "Львіввводоканал".

За інформацією підприємства, зараз системи водопостачання та водовідведення працюють у штатному режимі, тиск питної води в мережі в межах норми. Відхилень за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками у водопровідній воді немає, якість води відповідає чинним Державним санітарним нормам. 

Зазначимо, що президент Асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький заявив, що у восьми областях України російські ракети пошкодили понад сотню об’єктів водопостачання. У Львові, Сумах, Миколаєві постраждала інфраструктура водоканалів та виникли певні складнощі у зв’язку з енергопостачанням. 

Проблеми зі світлом у Львові

Через ракетні удари з ладу виведено чотири важливі електропідстанції на території Львівської області. Тому є серйозні проблеми зі стабільним електропостачанням у місті. Енергетики роблять все можливе, щоб вийти з кризової ситуації. Це потребує часу. Після відновлення важливо мінімізувати використання електроенергії в домівках. Жителів Львова просять поставитись із розумінням до цієї ситуації. 

Ракетна атака по Україні

10 та 11 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що чимала частина ракет влучила в енергосистеми різних міст. Під прицілом енергообʼєкти від Львова до Запоріжжя, Київщини, Хмельниччини, Дніпра і Вінниці, Франківщини, Сумщини, Харківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, загалом весь Південь. За його словами, це може вплинути на стабільність енергозабезпечення, тому потрібно бути готовими до наслідків таких обстрілів аж до віялових відключень. Наприклад, лише в Київській області ППО збила шість ракет, але є потрапляння в ТЕЦ. Президент України Володимир Зеленський вважає, що росіяни хочуть знищити енергосистему України.

Нагадаємо, окупанти повторно вдарили по Ладижинській ТЕС. Крім того, на Запорізькій АЕС відключено всі шість блоків.

Також Інформатор писав, що робити, якщо зникло світло.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube