Жертва стокгольмського синдрому: Карлсон публічно захищає Путіна та атакує Україну

Американський пропагандист Такер Карлсон назвав Володимира Зеленського диктатором, водночас висловивши своє захоплення Володимиром Путіним. Тим самим він остаточно перетворився на рупор Кремля, підтримавши військового злочинця відкрито

Такер Карлсон і Володимир Путін
Таке обличчя "підтримки" Карлсон мав на інтерв'ю з Путіним, коли правитель РФ ніс ахінею про "ісконно руські землі"

Скандальновідомий американський ультраконсерватор Такер Карлсон знову відзначився. В інтерв’ю Пірсу Моргану він назвав президента України Володимира Зеленського "диктатором", а Володимира Путіна - "розумним" і гідним захоплення. Його риторика дедалі більше нагадує не просто антиукраїнську пропаганду, а справжнє інформаційне підспівування Кремлю.

Карлсон обурюється, що в Україні під час війни не проводять вибори, але забуває, що саме Путін з 2014 року всіма можливими методами намагався знищити українську демократію - спочатку окупацією Криму, потім війною на Донбасі, а у 2022-му - повномасштабним вторгненням.

"Його (президента України Володимира Зеленського-ред) не обирали. Він керує країною за допомогою сили. Він убиває своїх опонентів. Він убив багатьох людей. (…) Чому б ти особисто мав підтримувати диктатора, який багатіє на війні у своїй країні, хто забороняє християнську конфесію і хто вбиває своїх політичних опонентів", - сказав він. 

Карлсон назвав Зеленського "лакеєм Заходу", який разом з іншими лідерами "розпродає свою країну". Але при цьому сам, здається, абсолютно безоплатно виконує роль рупора Кремля. 

"Перша характеристика диктатора - це те, що він не обраний. Зеленський не обраний. Він також заборонив релігійну конфесію, усунув своїх політичних противників і заборонив мовну групу. Все це ознаки диктатури", – вправлявся у пропагандистських висловлюваннях на користь РФ Карлсон.

Дійшло до відвертих карикатурних заяв: Карлсон, не надаючи жодних доказів, розповідає, що українці витрачають американські гроші на сумки Hermes у французьких бутиках. Тобто він висловив незадоволення щодо українців за кордоном, які втратили все через путінську війну. Ця риторика - з розряду класичної пропагандистської брехні: жодних фактів, суцільні емоції та спроба маніпулювати суспільною думкою.

"Я був у Куршевелі у Франції кілька тижнів тому <...> І кожен, хто був у магазині Hermes, був українцем, який використовував мої гроші, щоб купити сумочки за $100 000", - продовжував нести повну нісенітницю Карлсон.

Він заявив, що вважає російського диктатора Володимира Путіна розумним і "захоплюється" тим, що він зробив для Росії. Однак він додав, що не має наміру "поклонятися" Путіну. 

При цьому Карлсон сказав, що "Путін не захоплював Крим, його мешканці самі захотіли бути у складі Росії, про що говорять результати референдуму 2014 року". Ось таку маркерну для кремлівської пропаганди фразу він видав на публіку.

Карлсон давно відомий як рупор конспірології та прихильник Трампа, однак останнім часом його відверта симпатія до Кремля перейшла межу. З його слів виходить, що криваві диктатори заслуговують на повагу, а країна, яка захищається від геноциду, - на презирство. Це вже не просто "інакша думка" - це відкритий реверанс у бік військового злочинця.

На які проблеми схожа маячня Карлсона

Американський проросійський журналіст заявив, що адміністрація колишнього президента США Джо Байдена нібито намагалася вбити російського правителя Володимира Путіна. За словами пропагандиста, це було потрібно Сполученим Штатам начебто для війни з РФ. В Москві запевнили Карлсона, що Путін в безпеці.

Нагадаємо, що 9 лютого 2024 року Карлсон випустив інтерв'ю з Путіним. Після публікації матеріалу пропагандист визнав, що диктатор "не вміє пояснювати та бути послідовним". Після цього низка українських і світових лідерів розкритикували Карлсона, а Білий дім заявив, що все, що пролунало в інтерв'ю, не вплине на думку американців, оскільки "правду про війну вони знають".

У грудні Карлсон прилетів до Москви брати інтерв'ю у міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. Всі дії Карлсона дотичні до психологічного феномену, при якому жертва починає співчувати, виправдовувати або навіть підтримувати агресора чи викрадача (Путіна якраз мають арештувати відповідно до рішення кримінального суду Гааги через незаконну депортацію українських дітей до Росії - ред.). Термін Стокгольмський синдром виник після інциденту 1973 року в Стокгольмі, коли заручники в банку стали на бік злочинців і навіть захищали їх після звільнення. У випадку Такера Карлсона цей синдром проявляється у його відкритій симпатії до Володимира Путіна та ворожості до демократичних держав, зокрема США та України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube