У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Вчені заявляють, що це може вплинути на клімат
Нахил Землі змінився на 80 сантиметрів у період між 1993 і 2010 роками через кількість ґрунтових вод, які люди викачали з надр планети. Її оцінюють у 2 150 гігатонн.
Видання Space повідомляє, що згідно з висновками вчених, якщо таку кількість вилити у світовий океан, його поверхня підніметься на 6 міліметрів. Нове дослідження показало, що витіснення такої величезної кількості води вплинуло на вісь, навколо якої обертається планета.
Вчені також зʼясували, що положення полюса обертання не збігається з географічним північним і південним полюсами та змінюється з часом.
У 2016 році вчені встановили, що процеси, пов’язані з кліматом, такі як танення айсбергів і перерозподіл маси води, впливають на вісь обертання земної кулі, проте поки дослідники не додали відкачану воду до своїх розрахункових моделей, результати не повністю відповідали спостереженням. Дослідження показало, що саме вода, викачана із середніх широт, найбільше впливає на нахил планети.
Оскільки нахил осі Землі здатен впливати на сезонну погоду на поверхні планети, вчені задаються питанням, чи можуть зміщення полюса обертання змінювати клімат у довгостроковій перспективі.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про те, як зрозуміти, що на вас вплинула магнітна буря і як від цього захиститися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.