Зеленський зустрівся з прем'єром Болгарії та запропонував спільне оборонне виробництво

Читать на русском

Український президент вважає, що спільне оборонне виробництво України та Болгарії буде якісною кооперацією, а для нашої держави ще й закриє дефіцитні потреби

Читать на русском
Зеленський
Зеленський та Ніколай Денков провели зустріч 26 лютого

Український президент вважає, що спільне оборонне виробництво України та Болгарії буде якісною кооперацією, а для нашої держави ще й закриє дефіцитні потреби

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 26 лютого, зустрівся з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим у Києві. Переговори, за словами українського лідера, були продуктивними та цілком конкретними. Між державами є певні нові домовленості, зокрема, будуть підписані дві двосторонні угоди щодо підтримки нашої держави. Також президент заявив, що Україна зацікавлена в тому, щоб розпочати спільне оборонне виробництво з Болгарією.

Про це Зеленський повідомив у своїх соцмережах. Він подякував Болгарії за підтримку в Чорному морі та відновлення нормального судноплавства.

"Дякую Болгарії за підтримку наших зусиль у Чорному морі та в Дунайському регіоні щодо розширення торговельних потоків і відновлення нормального судноплавства. Це надзвичайно важливо, що нам вдається навіть у такий непростий час попри всі складнощі забезпечувати нормальні економічні відносини", - заявив президент України.

За словами Зеленського, Україна домовилася з Болгарією активізувати розбудову логістики та інфраструктури в нашому регіоні. Очільник держави наголосив, що спільна повага держав до принципу добросусідства додасть економічного зростання як Болгарії, так і Україні.

Окрім того, під час спільної пресконференції з прем'єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим Зеленський заявив, що Україна зацікавлена у тому, щоб розпочати спільне оборонне виробництво з Болгарією. Так наша країна зможе закрити свої потреби. Загалом болгарському прем'єру розповіли про ситуацію на фронті, головні потреби українських захисників, а також про наступні кроки України.

"Україна дуже зацікавлена в спільному (оборонному - ред.) виробництві з Болгарією. З іншими державами теж, але передусім з тими, хто має великий потенціал в оборонному секторі. На мою думку, це буде якісною кооперацією, тому що Болгарія зможе отримати і робочі місця, і гроші в свою економіку. А для України, я вважаю, ми закриємо ті дефіцитні потреби, які сьогодні маємо", - заявив Зеленський.

При цьому, за словами президента, співпрацювати з Болгарією Україна хоче не лише під час війни, а й після її завершення. Також Болгарія готова приєднатися до роботи з притягнення рф до відповідальності за злочин агресії.

Своєю чергою Денков прокоментував, чи буде Болгарія підписувати з Україною двосторонню угоду про гарантії безпеки. Каже, що його країна планує провести консультації та ухвалити рішення щодо цього.

"Питання про підписання гарантій безпеки буде обговорено. Будуть проведені консультації, і ми ухвалимо рішення. Я хочу ще раз наголосити, що наша країна жодного дня не зупинялася у своїй допомозі Україні", - заявив глава болгарського уряду.

Він додав, що Болгарія буде продовжувати надавати Україні допомогу незалежно від підписаних договорів. Підтримка надаватиметься в рамках спільних зусиль ЄС та НАТО, а також на підставі двосторонніх угод.

"Ми сьогодні підпишемо дві такі угоди. Тому що допомога Україні - це допомога для Європи та Болгарії", - розповів Денков.

Візит прем'єра Болгарії в Україну

Зранку 26 лютого стало відомо, що прем'єр-міністр Болгарії Ніколай Денков прибув з робочим візитом в Україну. Поїздка політика не була анонсована ні в Україні, ні в Болгарії.

Разом з Денковим в Україну приїхали болгарські міністри та заступники міністрів. Зокрема, міністри юстиції, довкілля та енергетики - Атанас Славов, Юліан Попов і Румен Радєв, заступники міністрів оборони й закордонних справ - Станімір Георгієв і Тихомир Стойчев, а також глава Міноборони адмірал Еміль Єфтімов.

До слова, в січні цього року Болгарія разом з Туреччиною та Румунією підписали угоду про спільне розмінування Чорного моря. Держави спільно боротимуться з дрейфуючими морськими мінами, які загрожують судноплавству в Чорному морі з початку великої війни в Україні.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Максим Бахматов розкриє тему аварійності київських мостів. Він покаже та розкаже про стан мостів у місті, зокрема, про міст біля Деміївки, Дарницький міст та інші. Будемо з'ясовувати, куди ж дівається бюджет, який призначений для доведення до ладу цих споруд. Приєднуйтесь до перегляду, щоб отримати вичерпну інформацію щодо цієї важливої теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.