Зеленський: Україна відкинула погрози Росії в Стамбулі

Український лідер подякував партнерам за підтримку

Зеленський
Зеленський провів нараду з Єрмаком, Сибігою та Умєровим

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 19 травня, провів нараду щодо дипломатичної роботи для завершення війни й встановлення миру. Україна й після переговорів у Стамбулі продовжує наполягати на повному припиненні вогню. Президент доручив сформувати постійну розширену національну переговорну групу.

Про це Зеленський написав у своїх соцмережах. За його словами, міністр оборони України Рустем Умєров доповів йому під час наради про роботу української делегації та переговорний процес у Туреччині.

"Зустрічі 15-16 травня продемонстрували світові нашу готовність наближати мир і, відповідно, необхідність тиску на Росію заради припинення війни. Фактично найбільшим результатом зустрічі стала домовленість про обмін військовополоненими у форматі 1000 на 1000. Зараз наша команда опрацьовує деталі обміну. Вдячний усім, хто допомагає", - зазначив глава держави.

Також Рустем Умєров, як глава делегації в Туреччині, доповів Зеленському про конкретні деталі розмови з росіянами. Делегації України вдалось утримати розмову в достойних рамках, усі спроби російських погроз були відкинуті, підкреслив глава держави.

"Україна наполягає на необхідності повного й безумовного припинення вогню для збереження життів людей і щоб дати необхідну основу дипломатії. Таке припинення вогню має бути достатньо тривалим і з можливістю продовження. Наша пропозиція, узгоджена з партнерами, - 30 днів. Ми готові до цього. Також ми готові до зустрічі на рівні лідерів для розв’язання ключових питань. Україна не боїться прямих переговорів із Росією, і важливо, щоб керівництво Росії не затягувало війну", - заявив Зеленський.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга та керівник Офісу Андрій Єрмак теж були присутні на нараді, вони доповіли президенту про зустрічі й контакти з представниками США та Франції, Британії, Німеччини, Італії, Польщі й Туреччини. Андрій Єрмак представив позиції ключових країн. Зеленський подякував партнерам за підтримку.

"Доручив сформувати постійну розширену національну переговорну групу", - резюмував Зеленський.

Домовленість про обмін полоненими 

Угода про одночасне звільнення по 1000 полонених з обох сторін була досягнута під час перших з 2022 року прямих переговорів між Києвом і Москвою, що пройшли за посередництва Туреччини 16 травня. Саме Анкара запропонувала цю формулу, коли перемовини зайшли в глухий кут.

Як розповів представник турецької сторони телеканалу CNN, у домовленості враховані три групи: військові, цивільні та неповнолітні. Хоча конкретні параметри наразі залишаються конфіденційними, підготовка до обміну триває в активному режимі. Міністр оборони України Рустем Умєров  підкреслив, що обмін може відбутися "найближчим часом", однак дату не розкривають з міркувань безпеки.

Також Інформатор писав, що переговори України та РФ у Стамбулі 16 травня тривали близько двох годин. Найімовірніше, за все, обговорення припинилося, коли росіяни озвучили вимогу - вивести українські війська з міст Запоріжжя та Херсон, які РФ не контролює. Припинення вогню теж не погодили. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube