Зеленський занепокоєний «феноменом Черчилля» і побоюється програшу на виборах президента: The Guardian

Читать на русском

Черчилль не дуже дбав про економічні питання, знаючи, що його рейтинг високий

Читать на русском
Зеленський занепокоєний феноменом Черчилля - світові ЗМІ
Зеленський занепокоєний "феноменом Черчилля" - світові ЗМІ

Черчилль не дуже дбав про економічні питання, знаючи, що його рейтинг високий

Президент України Володимир Зеленський гостро стурбований імовірністю програшу на наступних президентських виборах в Україні. Про це пише The Guardian. Чому видання зробило такий висновок і чому порівнює з Черчиллем.

Про що пише The Guardian

У матеріалі The Guardian стверджується, що Зеленський занепокоєний «феноменом Черчилля», який полягає в поразці на виборах успішного лідера воєнного часу. Тому деякі політики припускали, що президент може провести вибори в березні 2024 року, щоб «дати собі новий мандат перед, можливо, більш важким етапом війни».

«Пізніше Зеленський виключив можливість проведення виборів до кінця війни. І, хоча рейтинги президента залишаються високими, рівень підтримки та довіри до нього поступово падають на тлі продовження війни», - пише газета.

У жовтні Міжнародний республіканський інститут (IRI) опублікував результати вересневого опитування населення, згідно з якими діяльність Зеленського схвалюють 82% громадян проти 91% у лютому 2023 року.

Наприкінці серпня сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що вибори в Україні мають відбутися навіть в умовах війни. Президент Володимир Зеленський відповів, що в такому разі США і Європа мають забезпечити чесність виборів, направивши в Україну своїх спостерігачів, зокрема на лінію фронту. Також потрібні зміни в законодавстві та фінансування.

Тема виборів в Україні: на часі-не на часі

Зеленський заявляв, що вибори в Україні можуть відбутися під час воєнного стану за умови змін до законодавства та організації голосування таким чином, щоб це було безпечно і щоб у процесі могли брати участь усі українці як усередині країни, на фронті, так і за кордоном.

3 листопада у Верховній Раді заперечили, що готуються до президентських виборів під час війни. У держбюджеті на 2024 рік не передбачено витрат на проведення виборів.

6 листопада народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що президент ухвалив рішення про проведення президентських виборів наступного року і доручив готуватися до них.

Цього ж дня Зеленський заявив, що вибори в Україні «не на часі», оскільки зараз — час оборони і битви, від яких залежить доля держави та українців.

Чому Черчилль програв вибори 1945 року після перемоги у війні

Черчилль не дуже дбав про економічні питання, знаючи, що його рейтинг високий. Великобританія мала фінансову підтримку з боку США, а Світова війна ще була не закінчена (тривали бої з Японією). Але він прогадав.

Причиною програшу була економіка Великобританії, яка після Другої світової перебувала у вкрай тяжкому стані, та очікування суспільства, які не почув Черчилль:

  • британський народ та військові у 1945-му були втомлені від війни;
  • житловий фонд був значною мірою зруйнований;
  • експорт країни упав утричі, а держборг утричі зріс;
  • системної соціальної та економічної політики британці від консерваторів не бачили, а виборці бажали змін;
  • лейбористи вдало запропонували економічну та соціальну модель, яка відгукнулася у британців і прийшли до влади у 1945 році. Вони змінили економічний ландшафт Великобританії та її роль у глобальній системі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.