Щоб не було Майдану-3, треба провести вибори - аналітик Себастьянович

Читать на русском

Експерт Себастьянович висловився щодо потреби проводити вибори в Україні

Читать на русском
Експерт розповів, навіщо потрібно провести вибори в Україні
Павло Себастьянович, вибори в Україні

Експерт Себастьянович висловився щодо потреби проводити вибори в Україні

Президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив про те, що російські терористи можуть спробувати влаштувати в Україні переворот. Таку інформацію голова держави отримав від української розвідки та партнерів. Аналітик Павло Себастьянович прокоментував ситуацію. Експерт вважає, що щоб цього не сталося - потрібно проводити вибори.     

Про це аналітик розповів у своєму блозі. Себастьянович прокоментував заяву президента про те, що росіяни можуть готувати операцію з кодовою назвою "Майдан-3" для здійснення перевороту в Україні. На думку експерта, якщо в Україні провести вибори, то ризику повалення влади в державі не буде.

"У суспільстві якщо накопичилося якесь незадоволення, воно знімається завжди виборами та зміною влади. Приходять інші еліти й починають виконувати свої обіцянки", - вважає аналітик.

Слід зазначити, що раніше в одному зі своїх відео експерт також висловлювався щодо труднощів у проведенні виборів. Йдеться про складнощі влаштувати голосування за кордоном для переселенців, для людей на лінії фронту та інші питання. Водночас аналітик впевнений, що потрібна лише політична воля.

"Якщо хтось захоче, влада захоче провести вибори — вона вирішить всі ці проблеми", — вважає аналітик.

Він також зазначав, що, на його думку, можна провести вибори через Дію. Якщо ж людям не подобається цей варіант, то можна, вважає експерт, скористатися для проведення виборів системою інтернет-банкінгів. Також, на думку Себастьяновича, Україна могла б звернутися за допомогою у проведенні таких виборів до міжнародних партнерів. Наприклад, до Естонії, в якої вже є такий досвід.

Чи будуть вибори в Україні?

Наразі точно невідомо, чи буде Україна проводити вибори парламенту та президента наступного року. Водночас є чимало експертів, які висловлюються "за вибори". Серед аргументів називають і те, що Україна "має довести, що залишається демократичною державою і не перетворюється на авторитарний режим з концентрацією влади в одних руках". Зокрема, звертають увагу на те, що на росії наступного року теж будуть проводити президентські вибори: відповідно і Володимиру Зеленському потрібно знову "легітимізувати" свій статус.   

При цьому експерти звернули увагу на те, що наразі українського парламенту обʼєктивно не відповідає реаліям, адже якісь депутати виїхали за кордон, а частина партій, які перебували від впливом росії, тепер взагалі заборонені. Зокрема, ще в серпні  під час візиту до Києва сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Грем заявив, що вибори в Україні наступного року мають відбутися, навіть в умовах війни. На його думку, це може продемонструвати, що держава змінилася в питанні корупції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.