Зеленський закликав Конгрес ухвалити допомогу, аби Україна не програла війну

Президент консервативного аналітичного центру республіканців та держсекретар при Трампі Майк Помпео написав листа з проханням схвалити збільшення допомоги для України

Конгрес США може розглянути питання виділення допомоги Україні у квітні
У Штатах починається робота Конгресу

Конгрес США може затвердити нове фінансування для України вже найближчими тижнями. Таке сподівання висловила сенатор-республіканка Джоні Ернст. Вона передбачає, що відповідний документ буде внесено на голосування у Палаті представників, хоча з можливими правками. Водночас президент України Володимир Зеленський вже звернувся до конгресменів із закликом щодо допомоги. Він каже, що без цього Україна може програти Росії.

Про це він повідомив у інтерв'ю CNN, наголосивши, що "якщо Конгрес не допоможе Україні, то Україна програє війну". Він додав, що зараз ми потребуємо публічного формату, бо програш українців буде означати спробу Росії атакувати інші країни.

Видання пише, що попередження Зеленського, яке є одним з його найгостріших з початку війни, прозвучало в той момент, коли Конгрес місяцями відмовлявся прийняти пакет допомоги для України. Тим самим залишаючи Київ боротися з нестачею живої сили та боєприпасів, а осмілівша Росія обстрілює міста України ракетами. 

Про те, що ухвалення пакета допомоги для України в 60 мільярдів доларів може відбутися протягом кількох наступних тижнів сенаторка США від Республіканської партії Джоні Ернст повідомила в інтерв'ю "Радіо Свобода". Вона зауважила, що підтримувала законопроєкт, який пройшов через Сенат у лютому. І загалом пишається тим, що підтримує Україну.

"Я очікую, що це відбудеться протягом кількох наступних тижнів, і ми будемо дуже-дуже наполегливо працювати, щоб забезпечити проходження пакета допомоги", - зазначила Ернст.

Окрім цього, від Майка Помпео, колишнього держсекретаря під час президентства Дональда Трампа та нинішнього президента консервативного аналітичного центру республіканців, надійшов лист до спікера Палати представників з проханням про збільшення допомоги Україні. У ньому було зазначено, що спроба залишити союзників у час їх потреб, коли вони знаходяться під загрозою від тоталітарних сил, суперечить доктрині президента Рональда Рейгана щодо протистояння диктатурам. Заклики, які надійшли від представників Республіканської партії, нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк вважається позитивним сигналом у напрямку підтримки України з боку обох політичних партій США. Про це він написав у себе в телеграм-каналі.

Заморожена допомога Україні від США

Вже понад пів року у Вашингтоні не можуть схвалити новий пакет фінансування України. У лютому цього року Сенат США, де більшість у демократів, ухвалив законопроєкт, що передбачає фінансування підтримки України на 60 млрд доларів. Ще у лютому Сенат США схвалив законопроект про надання допомоги Україні та Ізраїлю на суму 95,3 мільярда доларів США, але спікер Палати представників Майк Джонсон наразі відмовлявся проводити голосування щодо ухвалення пакету для України.

Його мала затвердити Палата представників, однак через позицію спікера Майка Джонсона цього досі не вдалось зробити. Нещодавно він пообіцяв поставити на голосування питання фінансування допомоги Україні. За його словами, це має відбутися, коли Конгрес повернеться з великодніх канікул. Відомо що Конгрес повертається до роботи після 9 квітня.

У нещодавньому інтерв'ю виданню The Washington Post президент України Володимир Зеленський заявив, якщо заблокований багатомільярдний пакет не буде ухвалено найближчим часом, ЗСУ доведеться "відступати, крок за кроком, маленькими кроками". Він також попередив, що деякі великі міста можуть опинитися під загрозою падіння.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube