Іноземні війська в Україні, законопроект про мобілізацію, допомога США в кредит: про що говорив Зеленський у новому інтерв'ю

Читать на русском

Президент України в інтерв'ю єдиному телемарафону анонсував схвалення законопроєкту про мобілізацію, розповів про ситуацію на фронті та висловився про блокаду кордону поляками

Читать на русском
Володимир Зеленьский
Володимир Зеленьский дав нове інтерв'ю

Президент України в інтерв'ю єдиному телемарафону анонсував схвалення законопроєкту про мобілізацію, розповів про ситуацію на фронті та висловився про блокаду кордону поляками

Президент України Володимир Зеленьский дав інтерв'ю єдиному телемарафону. В ньому він розповів про ситуацію на полі бою, прокоментував плани РФ мобілізувати ще 300 тисяч людей, а також висловився щодо іноземних військ в Україні. Інформатор зібрав головні заяви з нового інтерв'ю президента.

Про іноземні війська в Україні

Зеленський вважає, що іноземні військові можуть приїхати в Україну для тренування наших бійців. Також, за його словами, вони можуть допомогти ремонтувати західну військову техніку. 

"Там кілька пропозицій в Еммануеля (Макрона - ред.). Кілька пропозицій я підтримав публічно та у розмові з ним. Це, щоб тренувати наших хлопців у нас, щоб ця місія могла приїхати з тієї чи іншої держави. Я думаю, що це набагато швидше, чим відправляти наші бригади, а потім вони мають повертатися та отримувати бойовий досвід тут, на цій техніці", - сказав Зеленський.

Водночас президент не готовий закликати іноземних військових воювати в Україні. На його думку, це ризиковано.

"Якщо чесно, деталі обговорення між Макроном і партнерами я не чув. Я дуже хочу почути від Макрона. Але я хочу пояснити своє ставлення. Я не можу сьогодні сказати: давайте, армії світу, приїжджайте в Україну і воюйте. Бо Росія підійме хайп у світі, почне підіймати суспільства інших держав, що це не їх війна, почнуть розклювати єдність Європи та НАТО... Якщо я виступлю з такою ініціативою, то Росія зробить все, аби зупинити військову допомогу для нас. У нас є громадяни інших держав, які приїжджають воювати за Україну, і ми ніколи не будемо проти того, хто хоче допомогти нам", - сказав Зеленський.

Про законопроєкт про мобілізацію

За словами президента, Рада вже скоро прийме законопроєкт про мобілізацію. Відбутися це може найближчими тижнями або навіть днями.  

"Ми говоримо з парламентом, щоб вони найближчими днями проголосували відповідний закон. Це дуже важливо. І це зовсім не відповідально - те, що вони роблять... Росіянам вдалося з цим законом порушити питання, що у нас люди не готові далі захищати державу. А Захід запитує нас – а якщо ви не хочете мобілізацію, парламент не хоче голосувати, то а для чого вам допомога? Чому ми повинні допомагати?", - сказав Зеленський. 

Про допомогу США у кредит

Зеленський наголосив на невідкладній потребі у допомозі. Він зазначив, що якби Україні запропонували кредитну допомогу сьогодні чи безкоштовну завтра, то Україна погодилась би на сьогодні.

"Один сенатор нещодавно був. І він каже: А чи ти погодишся на кредитні гроші? Якщо, наприклад, скажуть, що гроші кредитні, або ти не отримаєш. Я відповів: А для чого ці вибори, якщо немає вибору? Ми погодимось на будь-який варіант", - сказав Зеленський.

Про ситуацію на кордоні з Польщею

Зеленський нагадав, що з боку польської сторони були заяви щодо розблокування кордону. Але наразі вони не мають підтверджень, тому Україна побудувала кілька альтернативних шляхів.

"Ми побудували кілька шляхів в обхід цьому блокуванню, і це працює. Краще було б через Польщу, дешевше був би транзит деяких товарів. Але ми повинні виходити з того, де ми знаходимось. В нас потужно працює море, Дунай, обхід - ми почали працювати через Молдову і Румунію", - сказав Зеленський. 

Про нестачу снарядів

За словами Зеленського, наразі в українських військ немає снарядів, щоб почати контрнаступальні дії. Боєприпасів вистачає лише для захисту. Для зриву контрнаступальних дій росіян відповідної зброї, теж не вистачає.

"Для контрнаступальних дій у нас снарядів немає. Для захисту нашої держави є кілька ініціатив, які почали працювати, і до нас надходить зброя. У бригад, які на напруженіших напрямках, все чесно розподіляється. Без любимчиків. Сьогодні все це є", - сказав Зеленський.

Про плани росіян мобілізувати ще 300 тисяч осіб

Зеленський ще раз зазначив, що РФ планує до 1 червня мобілізувати 300 тисяч осіб. Однак, за його словами, вона може не встигнути цього зробити. 

"Що стосується росіян. То 300 тисяч - не факт, що це кінцева кількість військових, яких вони мобілізують. А по-друге, за даними нашої розвідки, вони до 1 червня мають бути готові мобілізувати 300 тисяч... Тому їм, я думаю, знадобиться десь місяць, щоб мати такий об'єм. Але, оскільки у них з дисципліною проблеми, може вони й не встигнуть до першого числа мобілізувати необхідну кількість людей", - сказав президент.

Про Саміт миру у Швейцарії

За словами Зеленського, дата саміту має бути узгоджена найближчими днями. Він розраховує на присутність 80-100 країн на першому інавгураційному заході. 

 "Ми розраховуємо мати 80-100 країн світу. Вважаємо, що це буде найпотужніший саміт, Саміт миру. Дуже важливий саміт, де ми будемо бачити партнерів і на якому я думаю, що ми побудуємо мапу подальших кроків щодо закінчення війни", - сказав Зеленський, додавши, що конкретного списку країн-учасниць поки немає. 

Про що ще казав Зеленський

  • Нині Харків не захищений від повітряних атак, але він захищений оборонними рубежами: "Що стосується наших оборонних рубежів, то Харків сьогодні не перебуває в небезпеці". Щодо Білорусі, "ми поки що не бачимо жодних планів, загроз і потужностей для нападу".
  • Україна має певний запас ракет для протиповітряної оборони, але при високій інтенсивності обстрілів їх може не вистачити. А для повного захисту Україні потрібно 25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній.
  • Наразі ситуація на фронті складна, але контрольована. Ворог не просувається. Україна має підготувати значний особовий склад і мати резерв серед військових для того, щоб зривати контрнаступ ворога.
  • Україна будує три лінії фортифікаційних споруд для майбутнього захисту від можливого наступу росіян. На деяких напрямках виконано 92—98% робіт.
  • Про "цькування" ТЦК: Дуже складно ходити по вулиці, а жити в TikTok.
  • Літаків поки не вистачить – цього року нам передадуть 10% від необхідного нам обсягу винищувачів.
  • Україна розробляє власну зброю для захисту від КАБів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.