Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
785 днів російські терористи утримують Запорізьку АЕС у заручниках
Аварія на Чорнобильській АЕС продемонструвала, наскільки швидко можуть виникнути смертельні, ядерні загрози. Десятки тисяч людей ліквідували наслідки Чорнобильської катастрофи ціною власного здоров'я і життя.
У 38-му річницю катастрофи на Чорнобильській АЕС, президент Володимир Зеленський нагадав, що протягом 35 днів вторгнення у 2022 році Росія окупувала Запорізьку атомну електростанцію. Російські солдати грабували лабораторії, захоплювали охорону та знущалися з персоналу. Вони використовували станцію для проведення подальших військових операцій.
Ось уже 785 днів російські терористи утримують Запорізьку АЕС у заручниках. І саме увесь світ зобов'язаний чинити тиск на Росію, щоб домогтися звільнення ЗАЕС та її повернення під повний український контроль, а також захисту всіх українських ядерних об'єктів від російських ударів.
Це єдиний спосіб запобігти новим радіаційним катастрофам, якими постійно загрожує присутність російських окупантів на ЗАЕС.
"Ми пам'ятаємо самовідданість людей, які рятували життя у 1986 році. Ми вдячні всім, хто допомагає рятувати життя просто зараз", - підкреслив Зеленський.
26 квітня 1986 року світ сколихнула жахлива трагедія - вибух на Чорнобильській атомній електростанції (Чорнобильська АЕС), розташованій в Україні. Ця катастрофа стала найсерйознішим ядерним інцидентом в історії, маючи жахливі наслідки для людей та довкілля.
Вибух четвертого енергоблоку станції призвів до витоку радіоактивних матеріалів, що забруднило значні території України, Білорусі та Росії. Люди, які опинилися в зоні впливу радіації, протягом багатьох років страждали від різноманітних проблем зі здоров'ям, включаючи рак, лейкемію та інші захворювання. За оцінками, внаслідок катастрофи загинуло від 31 до 50 тисяч людей.
Тисячі людей, відомі як "ліквідатори", ризикуючи власним життям, брали участь у боротьбі з наслідками катастрофи. Вони будували саркофаг над зруйнованим реакторним блоком, щоб запобігти подальшому витоку радіації, проводили дезактиваційні роботи та евакуйовували людей з небезпечних зон.
Пам'ять про цю трагедію жива й досі. Щорічно 26 квітня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. Збудовано численні меморіали та музеї, присвячені катастрофі. Історії Чорнобильської катастрофи розповідають у фільмах, книгах та інших творах мистецтва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.