Зеленський у Давосі: що казав та з ким зустрівся президент України - розбір Інформатора

Український лідер, зокрема, бачився з Фрідріхом Мерцом, якому наголосив, що для України критично важливе схвалення Німеччиною додаткового пакета оборонної підтримки

Зеленський
Зеленський перебуває за кордоном з робочим візитом

Президент України Володимир Зеленський у середу, 22 січня, продовжує перебувати з робочим візитом у Давосі. Він зустрівся з колегою з Ізраїля Іцхаком Герцогом та азербайджанським колегою  Ільхамом Алієвим. Також глава держави провів зустріч з лідером німецької опозиції Фрідріхом Мерцом. 

Про це 22 січня повідомила пресслужба Офісу президента України. Залишається, що Зеленський обговорив з президентом Ізраїлю Іцхаком Герцогом важливі питання українсько-ізраїльської співпраці. 

"Глава Української держави відзначив важливість звільнення заручників. Українці розуміють, що доводиться переживати, коли рідних утримують у неволі, та радіють разом з усіма, коли люди повертаються з полону додому", - пише Офіс президента.

Зеленський під час перемовин висловив сподівання на подальшу безпеку та стабільність у всьому регіоні Близького Сходу. Сторони обговорили спільні для обох держав виклики й узгодили напрями подальшої взаємодії, передусім у безпековій сфері. Офіс президента додає, що серед основних тем перемовин також були способи досягнення справедливого й стійкого миру.

Також у Давосі Володимир Зеленський провів зустріч із головою партії "Християнсько-демократичний союз", керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі Фрідріхом Мерцом. Політики обмінялися поглядами щодо найважливіших міжнародних питань та глобальних викликів. Окремо під час зустрічі обговорили необхідні зусилля та спільні із союзниками кроки для встановлення справедливого й тривалого миру.

"Президент розповів про ситуацію на полі бою, зокрема на Покровському напрямку. Глава держави наголосив, що для України критично важливе схвалення Німеччиною додаткового пакета оборонної підтримки на 3 млрд євро", - пише Офіс президента.

Крім того, Володимир Зеленський і Фрідріх Мерц обговорили спроби втручання Росії у внутрішні справи європейських країн. Зокрема говорили й про те, як протидіяти російській пропаганді.

Зустрівся Зеленський й з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Український лідер іще раз висловив співчуття у зв’язку з катастрофою літака "Азербайджанських авіаліній" та загибеллю людей. Зеленський каже, що докази з місця катастрофи очевидні, важливо тиснути на Росію, щоб змусити її говорити правду. 

"Ми також обговорили двосторонні відносини та їх розвиток у майбутньому: збільшення товарообігу між державами на перспективу, співпраця в енергетичній сфері. Цінуємо всю допомогу Азербайджану для України. Дякуємо!", - заявив президент.

Окрім того, Зеленський у Давосі був присутній на зустрічі з представниками Міжнародної медіаради, яка пройшла 21 січня. Там він прокоментував наміри президента Сполучених Штатів Дональда Трампа розширити територію США. Український лідер не проти, щоб це сталося за рахунок території Росії.

"Я дуже обережний, коли я не чув якусь конкретику, з якою я погоджуюсь або не погоджуюсь. Щодо розширення Америки, чесно кажучи, це були загальні слова у президента Трампа… Якщо у нього ідея розширитись за рахунок Російської Федерації, наприклад, то чому ні? Що стосується інших кроків щодо геополітики - складно поки що сказати. Будуть якісь офіційні конкретні речі - ми так само будемо офіційно конкретно говорити про це", - сказав глава держави.

Що ще казав Зеленський у Давосі

Президент України Володимир Зеленський 21 січня виступив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у Швейцарії. Інформатор зібрав головне із заяв Зеленського:

  • Російський правитель Володимир Путін буде ставити вимогу зменшити українську армію у п'ять разів. Україна не прийме цю умову та не дасть цього зробити, оскільки зараз ЗСУ - найефективніша сила, щоб давати відсіч Росії.
  • Путін може виставити на фронті 1,5 млн одиниць живої сили. Українська армія складає 800 тисяч військовослужбовців. Наступна за силою Франція з 200 тисячами, потім йдуть Німеччина та Британія. Це показує, що однією живою силою Путіна не здолати, у випадку війни Європа повинна виставити об'єднану армію.
  • 608 тисяч російських окупантів зараз знаходиться на території України.
  • Росіянам не вдалося витіснити ЗСУ з Курської області. Проти українських військових там було 60 тисяч росіян, а також 12 тисяч північнокорейських солдатів. Чотири тисячі солдатів КНДР вже ліквідовано, росіяни теж зазнали масштабних втрат.
  • На початку війни до 90% озброєння та боєприпасів було західного виробництва. Зараз 40% виробляє Україна, 40% дають США, 20% йде з Європи та інших джерел.
  • Європа має 45 військових заводів, Росія має 30 військових заводів. Але Росія виробляє вдвічі більше військової продукції, тому що Європа недофінансує свою військову промисловість.
  • Якщо не буде гарантій безпеки, Путін повернеться з армією, більшою в 10 разів, та буде намагатися окупувати не тільки Україну, але й інші пострадянські держави.
  • Європа не може сподіватися на те, що Путін помре та політика Росії зміниться на 180 градусів. Також Європа не може купувати у Росії енергоносії та говорити про якісь гарантії безпеки. Європа повинна купувати газ там, де їй надають гарантії безпеки - не варто бути, як прем'єр Словаччини Фіцо, який хоче отримувати захист від США, але купувати хоче саме російський газ. Європа повинна купувати американський газ та повинна збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, оскільки це запорука безпеки.
  • Новий президент США Дональд Трамп обіцяв швидко закінчити війну в Україні. Україна сподівається, що він допоможе це зробити. Але Вашингтону варто відразу зрозуміти, що війну треба закінчувати не швидко, а справедливо.
  • Потрібна сильна дипломатія для завершення війни. Якщо будуть слабкі гарантії безпеки та "обіцянки", то Путін невдовзі спробує почати ще одну війну.
  • В США не хвилюються, що Європа розірве з ними союз, оскільки вважають, що Європа нічого їм не дає. Європа не може дозволити собі такого союзника, який не ставить їх на перше місце. Європа повинна самостійно змагатися за перше місце в пріоритетах, союзах і технологічному розвитку.
  • У питанні переговорів щодо війни в Україні Європа повинна мати місце за переговорним столом, попри те, що там з цього питання вважають у Кремлі або в США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube