В Україні працюють 500 підприємств оборонно-промислового комплексу
13 квітня президент України Володимир Зеленський привітав українців з Днем працівників та працівниць оборонно-промислового комплексу України. Він підкреслив, що це професійний день усіх, хто організовує, проєктує та будує українську силу. За словами глави держави, завдяки українським розробкам путінська система відчуває, що агресія дійсно має свою ціну.
Про це він написав у телеграм. Зеленський відзначив, що нині функціонують півтисячі українських підприємств оборонно-промислового комплексу. Ця потужна індустрія, без сумніву, є одним із наріжних каменів нашої незалежності, що особливо яскраво продемонстрували події війни.
"Зараз в Україні працюють 500 підприємств оборонно-промислового комплексу. Майже 300 тисяч людей задіяні в цьому нашому виробництві. І все це дійсно одна з головних основ нашої незалежності. Події війни це доводять", - зазначив президент.
Зеленський нагадав, що за допомогою морських дронів, створених українцями, наші захисники очищують Чорне море від російського терористичного впливу.
"Завдяки українським розробкам путінська система відчуває, що агресія дійсно має свою ціну. Українські "стугни", українська броня, українські FPV-дрони вже не є чимось незвичним. Пишаюся всіма нашими людьми та підприємствами, які роблять звичною також і сучасну українську артилерію – необхідні сучасні калібри, необхідні гармати. Дякую всім, хто працює заради цього!" - написав глава держави.
День працівника оборонно-промислового комплексу України Зеленський заснував минулого року. Він наголосив, що саме 13 квітня в 2022 році крилатими протикорабельними ракетами "Нептун" українського виробництва було уражено й потоплено флагман Чорноморського флоту РФ – ракетний крейсер "Москва". На честь цієї події Указом президента 13 квітня 2023 року було встановлено професійне свято працівників українського оборонно-промислового комплексу.
Наразі в Україні активно розвивається військова промисловість, що обумовлено бойовими діями. Зокрема, українці створюють власні унікальні бойові дрони. Наприклад, нещодавно безпілотниками атакували НПЗ в Татарстані. Це були дрони зі штучним інтелектом, які пролетіли більше 1300 кілометрів, перш ніж уразити ціль на території РФ. В Міністерстві стратегічної промисловості заявили, що у 2024 році українська оборонна промисловість збільшить свої потужності у шість разів.
Нагадаємо, 11 квітня Зеленський провів першу зустріч з новим лідером Угорщини Тамашем Шуйоком. Вони обговорили підписання двосторонньої безпекової угоди. Також підняли питання підготовки до Глобального саміту миру. Зустріч відбулась під час саміту Тримор'я у Вільнюсі. Окрім угоди про гарантії безпеки для України, Зеленський запропонував президенту Угорщини приєднатись до Вільнюської декларації G7.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.