Зеленський розповів про "кілька нових кроків", які дозволять покарати винних у роз'язаній росією війні

Йде робота над створенням спеціального трибуналу

Зеленський розповів про "кілька нових кроків", які дозволять покарати винних у роз'язаній росією війні
Зеленський і путін

Президент Володимир Зеленський заявив, що 29 листопада було зроблено "кілька нових кроків" для того, щоб притягнути до відповідальності всіх винних у цій злочинній війні росії проти України.

Про це Зеленський сказав у вечірньому зверненні 29 листопада, передає Інформатор.

"Ми вже співпрацюємо з багатьма країнами й міжнародними організаціями, щоб кожен російський убивця отримав заслужене покарання. Ми вже налагодили взаємодію з Міжнародним кримінальним судом і будемо її нарощувати. Але, на жаль, наявних міжнародно-правових інструментів недостатньо для справедливості", - зазначив він.  

Президент додав, що навіть у Міжнародному кримінальному суді поки що неможливо притягти до відповідальності найвище політичне та військове керівництво Росії за злочин агресії проти нашої держави – за первинний злочин.

"Злочин, який породив усі інші злочини цієї війни – і не тільки після 24 лютого, а й від 2014 року. Саме тоді все це почалося", - підкреслив глава держави. 

За словами Зеленського, потрібен спеціальний трибунал – на додачу до Міжнародного кримінального суду. "І ми робимо все, щоб створити такий трибунал", - заявив він.

"Зараз уже маємо потужну співпрацю з Нідерландами, які допомагають зі створенням офісу прокурора для збору доказів воєнних злочинів. Працюємо з Францією, яка допомагає нам у польовій роботі з документування російського зла. І маємо об’єднати світову більшість на підтримку проекту резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо спецтрибуналу", - сказав Зеленський. 

 

Умови припинення війни в Україні

Зеленський на саміті G20 назвав обов’язкові умови для припинення війни рф проти України. Він озвучив українську формулу миру, зокрема це гарантії радіаційної, ядерної, продовольчої, енергетичної безпеки, а також виведення російських військ та звільнення полонених за принципом "всіх на всіх". Глава держави наголосив, що не варто намагатися пропонувати компроміси із суверенітетом, територією та незалежністю. 

Він наголосив, що є набір рішень, які можна реалізувати, щоб дійсно гарантувати мир. За його словами, пропозиції України наступні:

  • Радіаційна та ядерна безпека — виведення російських військ з ЗАЕС, росія має відмовитися від будь-яких погроз ядерною зброєю;
  • Продовольча безпека — всі країни приєднатися до ініціативи Grain From Ukraine, щоб допомоги з продовольством найбіднішим державам;
  • Енергетична безпека — запровадити обмеження ціни на російські енергоресурси;
  • Звільнення всіх полонених і депортованих;
  • Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку;
  • Виведення російських військ і припинення бойових дій;
  • Повернення справедливості — Україна готує резолюцію щодо спецтрибуналу;
  • Протидія екоциду — мільйони гектарів лісу спалені обстрілами, майже 200 тисяч гектарів нашої землі забруднені мінами й снарядами, які не розірвалися, десятки вугільних шахт затоплені. Потрібні також кошти й технології для відновлення очисних споруд ;
  • Недопущення ескалації;
  • Фіксація закінчення війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube