Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Зеленський зауважив, що Україна хотіла би почути від партнерів на саміті у Вільнюсі чіткі запевнення щодо майбутнього члентва у НАТО
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що на саміті НАТО у Вільнюсі Київ сподівається отримати від союзників сигнал про осяжну перспективу вступу до Альянсу.
Зеленський зауважив, що Україна хотіла б почути від партнерів на саміті у Вільнюсі конкретику, адже за ймовірний вступ у НАТО українці щодня розплачуються кров'ю загиблих цивільних та військових ЗСУ. Українці усвідомлюють, що не вступлять до Альянсу під час війни, але наполягають на конкретному плані вступу.
Ми розуміємо, що не будемо у НАТО чи будь-якому потужному оборонному союзі протягом цієї війни. Але скажіть мені, скільки життів коштує одна фраза на Вільнюському саміті: "Україна буде в НАТО після цієї війни"?, – риторично запитав президент Зеленський.
Український президент пояснив, що наша країна має мати чітку відповідь щодо вступу до НАТО, а не лише ймовірні прогнози, тому без конкретики українцям нічого робити у цьому оборонному союзі.
Якщо нас не бачать (у НАТО - ред.) і не дадуть нам якогось сигналу у Вільнюсі, я думаю, Україні нічого робити на цьому саміті, – зауважив президент у бесіді з журналісткою WSJ
На запитання, чи зважиться НАТО на чітку відповідь щодо перспектив України, Зеленський відповів, що не знає відповіді на таке питання.
Напередодні у Гельсінкі Зеленський висловив позицію, що Україна повинна стати 33-м членом НАТО після того, як до Альянсу приєднається Швеція, а глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна очікує від вільнюського саміту своєрідного "графіка вступу в НАТО", та навів свої аргументи, чому членство України вигідне і Києву, і самому Альянсу.
У Молдові на саміті Європейської політичної спільноти 1 червня, Зеленський повідомив, що відсутність членства у НАТО може привести до "або відкритої війни, або повзучої російської окупації".
Україна заявила про свою офіційну заявку на вступ до НАТО ще у вересні 2022 року. Проте на той момент лише десять з тридцяти членів Альянсу, головним чином країни східної Європи, публічно висловили свою підтримку українському членству.
Згодом новим прихильником швидкого і прозорого шляху України до членства в НАТО став президент Франції Еммануель Макрон.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що представники урядів країн НАТО закликали визначити чіткий шлях вступу України до Альянсу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.