Зеленський після розмови з Сі заявив про необхідність відновлення кордонів 1991 року

Читать на русском

Президент України Зеленський розповів, про що розмовляв з Сі Цзіньпіном

Читать на русском
Володимир Зеленський та Сі Цзіньпін
Президент України розповів про розмову з китайським лідером

Президент України Зеленський розповів, про що розмовляв з Сі Цзіньпіном

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з китайським лідером СІ Цзіньпіном. Під час переговорів також піднімалася тема "встановлення справедливого миру в Україні". 

Про це Володимир Зеленський написав на своїй сторінці в соціальній мережі. Він зазначив, що ніхто не бажає миру більше за український народ. Українці на своїй землі та борються за своє майбутнє. Мир, підкреслив Зеленський, повинен бути стійким, заснованим на принципах міжнародного права та поваги до Статуту ООН. 

"Не може бути жодного миру за рахунок територіальних компромісів. Територіальна цілісність України має бути відновлена в межах 1991 року", – наголосив лідер української держави. 

Під час розмови з Сі Цзіньпіном, розповів Володимир Зеленський, вони також говорили про зміцнення партнерства між нашими державами. Адже до початку повномасштабної війни, зауважив Зеленський, Китай був торговельним партнером України номер один. 

"Вірю, що наша сьогоднішня розмова дасть потужний імпульс для повернення, збереження та розвитку цієї динаміки на всіх рівнях", – підкреслив президент України. 

Результати першої розмови Зеленського та Сі Цзіньпіна

Одразу після цієї розмови Китай призначив голову спеціальної комісії з питань "кризи в Україні". Ним став Лі Хуей, який раніше протягом 10 років був послом Китаю в рф. Цей посол також у 2019 році з рук владіміра путіна отримував Орден дружби рф. 

Також президент України зробив аналогічний крок. Відповідним указом Володимир Зеленський призначив посла України в Китаї. Посаду обійматиме Павло Рябікін. Раніше він був головою Міністерства зі стратегічної промисловості. 

Нагадаємо, раніше міністерство закордонних справ Китаю заявило, що КНР поважає територіальний суверенітет та незалежність усіх країн колишньої СРСР. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.