“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Документи покликані створити законодавчу основу для ефективної реформи судової системи в нашій країні
Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 3 серпня, підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя" № 1635-ІХ. Цей документ ініціював сам глава держави.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента.
Він покликаний створити необхідну законодавчу основу для ефективної реформи судової системи. Документ враховує рекомендації Венеціанської комісії від 9 жовтня 2020 з реформи судової системи.
Крім того, прийняття Закону є важливим для продовження співпраці між Україною і Міжнародним валютним фондом,а також для отримання нашою країною макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.
Закон удосконалює порядок обрання членів Вищої ради правосуддя (ВРП) для забезпечення незалежності судової гілки влади, призначення доброчесних і високопрофесійних суддів і дотримання норм професійної етики в діяльності суддів.
Він визначає конкурсні засади відбору кандидатів для призначення членом ВРУ.
Документ передбачає створення Етичної ради,яка буде визначати, чи відповідає кандидат на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики і чесноти, і надавати список кандидатів, рекомендованих для призначення.
До складу ради входитимуть шестеро осіб:
Етична рада протягом шести місяців з дня її утворення повинна оцінити відповідність критеріям професійної етики і чесноти членів Вищої ради правосуддя (крім Голови Верховного Суду), призначених до набрання чинності цим Законом. За результатами такого одноразового оцінювання рада може рекомендувати органу, що призначив члена ВРУ, звільнити його.
Документ визначає порядок діяльності Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя в якості самостійного структурного підрозділу, призначення дисциплінарних інспекторів за результатами конкурсу, їх правовий статус та повноваження.
Для повної реалізації положень цього документу Президент підписав ще один пов'язаний з першим Закон України "Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя" № 1636-ІХ.
Відтепер за невиконання законних вимог Вищої ради правосуддя про надання інформації або судової справи (її копії), розгляд якої закінчено, або за надання завідомо недостовірної інформації (несвоєчасне надання такої інформації) передбачається штраф від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ці закони набирають чинності наступного дня після їх опублікування. Парламент підтримав обидва законопроекти 14 липня поточного року.
Раніше Інформатор повідомляв, що Зеленський скасував консульський збір для чорнобильців, людей з інвалідністю та дітей-сиріт.
Також повідомлялося, Зеленський підписав Закон про перейменування "Дня захисника України".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .