“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Відтепер слідчий суддя може заочно заарештувати такого підозрюваного
Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування» № 1422-ІХ. Парламент прийняв документ 27 квітня 2021 року.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу Президента.
Закон повинен спростити схему арешту громадян, які ховаються від слідства за межами України або в ОРДЛО після скоєння злочину.
До сьогодні в Україні, щоб розпочати по втікачеві спеціальне досудове розслідування або спеціальний судовий розгляд, його повинні були оголосити у міжнародний розшук.
Але Інтерпол іноді відмовляв Україні в оголошенні у міжнародний розшук певних осіб через нібито політичне переслідування. Суди в таких випадках теж відмовляли в задоволенні клопотань про спеціальне досудове розслідування.
Тепер механізм арешту злочинця-втікача зміниться, слідчий суддя зможе заочно заарештувати такого підозрюваного.
Новий закон змінює підхід та визначає дві підстави для спеціального попереднього розслідування або спеціального судового провадження:
Документ визначає перелік статей Кримінального кодексу України, за якими може здійснюватися спеціальне досудове розслідування. Судовий розгляд щодо обвинувачених в таких кримінальних провадженнях може здійснюватися за їхньої відсутності (in absentia).
Винятком є неповнолітні, які переховуються від слідства на тимчасово окупованій території України, на території агресора або оголошені в міжнародний розшук.
Закон впроваджує обов'язкову публікацію у загальнодержавних ЗМІ та на офіційному сайті Офісу генерального прокурора відомостей про підозрюваних,щодо яких розпочато спеціальне досудове розслідування, не пізніше 24 годин після отримання постанови суду.
Якщо після початку спеціального судового провадження обвинувачений з'явився або прибув до суду, судовий розгляд триває за загальними правилами Кримінального процесуального кодексу України.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Раніше Інформатор повідомляв, що Зеленський закликав повернути тюремний термін за брехню в деклараціях.
Також повідомлялося, Зеленський анонсував в Україні появу нового університету,який готуватиме фахівців з безпеки.