Зокрема документ визначає, хто такі домашні працівники та на які гарантії вони мають право
Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №5695, який має на меті врегулювати роботу домашніх працівників. Зокрема документ визначає, хто такий домашній працівник, та чим він займається. Також закон забезпечує права особам, які задіяні в такій діяльності.
Крім цього домашні працівники зможуть розраховувати на пенсію. Вони отримають можливість взяти участь системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Статус документа було оновлено в його картці на сайті Верховної Раді 22 травня.
Закон визначає, що домашній працівник це фізична особа, яка займається домашньою працею в рамках трудових відносин з роботодавцем. Також документ закріплює, що домашня праця - це робота, яка виконується на умовах трудового договору або контракту з метою обслуговування домогосподарства. Крім цього закон визначає, що:
У комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пояснювали, яке значення має цей закон. По-перше він захищає права таких осіб. Задля цього були визначені обов’язкові умови трудового договору з домашніми працівниками (своєчасна заробітна плата у визначеному розмірі, державний захист від неправомірних дій роботодавця), а також надання додаткових прав та гарантій для домашніх працівників, які проживають у домашньому господарстві.
По друге - це надання можливості домашнім працівникам формувати свою майбутню пенсію. Для цього закон передбачає добровільну учать домашніх працівників у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Також влада очікує, що офіційне працевлаштування домашніх працівників призведе до зменшення тіньового сектору економіки.
У середу, 22 травня, Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про боротьбу з шахрайськими кол-центрами. Юридично закон виглядає як доповнення ККУ новими статтями про електронне шахрайство. За словами нардепа Ярослава Железняка, мета проєкту - посилення боротьби з так званими "чорними" кол-центрами. А конкретно - з шахраями, які завдяки заволодінню персональними даними ошукують людей.
Також Верховна Рада проголосувала у першому читанні та прийняла за основу законопроєкт №11068. Цей документ пропонує скасувати кримінальну відповідальність за дрібні крадіжки вартістю до 4 552 гривень, замінивши кримінальне покарання на штрафи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.