Зеленський прибуде до Берліна на конференцію з відновлення України
Наступного вівторка, 11 червня, до Німеччини прибуде президент України Володимир Зеленський. Він візьме участь у конференції з відновлення, яку федеральний уряд організовує для України. Також Зеленський виступить перед депутатами на позачерговому засіданні Бундестагу. Це другий офіційний візит Зеленського до Німеччини цього року.
Як повідомляє Spiegel, ініціатива дозволити Зеленському виступати в Бундестазі походить від депутата від "зелених" Робіна Вагенера. Вагенер – голова німецько-української парламентської групи. Після нападу Росії на Україну він декілька разів відвідував охоплену війною країну і неодноразово закликав надати Києву більше військової допомоги.
Очікується, що у своєму виступі Зеленський поділиться очікуваннями та сподіваннями щодо так званого "саміту миру", який запланований на середину червня у Швейцарії.
"Той факт, що президент (Зеленський - ред.) представить свій мирний план у Бундестазі, підкреслює його прагнення до сталого миру", — повідомив Вагенер.
За його словами, Бундестаг неодноразово демонстрував свою непохитну підтримку Україні.
"Зважаючи на хід війни, ніхто не зможе краще пояснити нам реалії загарбницької війни Росії, ніж Зеленський", – сказав він.
За словами міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса, німецькі солдати не будуть задіяні у війні в Україні. Під час урядового опитування депутат від партії "Альтернатива для Німеччини" Рюдігер Лукассен запитав, чи знає федеральний уряд про відповідні міркування в Європейському Союзі та уряді Франції та чи розглядає він сам можливість відправлення німецьких солдатів в Україну. Пісторіус сказав: "Відповіді на ваші запитання - ні і ні".
Тим не менш, Пісторіус хоче посилити оперативну готовність Бундесверу.
"Ми повинні бути готові до війни до 2029 року. Ми повинні забезпечити стримування, щоб запобігти гіршому", - сказав Пісторіус з огляду на загрозу з боку Росії.
Фінанси, озброєння та персонал є ключовими для кращого стану Бундесверу. "У надзвичайних ситуаціях нам потрібні сміливі молоді жінки та чоловіки, які зможуть захистити цю країну", — сказав Пісторіус. Тому він вважає необхідною "нову форму військової служби", яка не може бути "повністю вільна від зобов'язань".
Федеральний уряд Німеччини призупинив обов'язкову військову службу у 2011 році. Очікується, що незабаром Пісторіус представить пропозиції щодо можливого повторного введення.
Водночас Німеччина переглянула свою позицію щодо ударів Україною по території РФ. Пісторіус повідомив, що Берлін дав добро на удари у відповідь для захисту прифронтових міст, зокрема Харкова. Канцлер Німеччини Олаф Шольц при цьому вважає, що дозвіл на удари по РФ не викличе ескалації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.