Зеленський хоче ратифікувати Конвенцію про проведення футбольних матчів, але без ліцензій для стадіонів

Конвенція більш детально прописує правила поведінки для поліції і гравців

Зеленський хоче ратифікувати Конвенцію про проведення футбольних матчів, але без ліцензій для стадіонів

На сайті Верховної Ради з'явився законопроєкт №0122 від Володимира Зеленського, який замінює Європейську конвенцію про запобігання насильству на футбольних матчах новими правилами. Серед них є пункт, який неможливо реалізувати в Україні. Причина - окупація Донбасу і Криму.

Нова Конвенція більш детально прописує правила поведінки для поліції і гравців. Згідно з ними, в Україні може з'явитися Національний футбольний інформаційний пункт. Інформатор розбирався в деталях законопроєкту.

ЩО НЕ ТАК З СТАДІОНАМИ

Одним із пунктів Конвенції є ліцензування, сертифікація й регламентація безпеки для стадіонів. Як відомо, не на всій території України на даний момент діє державна влада для того, щоби проконтролювати виконання цього пункту. У законопроєкті № 0122 з цього приводу автор вказав, що: “... внаслідок збройної агресії Російської Федерації виконання Україною зобов'язань, передбачених Конвенцією, на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях, АР Крим і Севастополі не гарантується до повного відновлення конституційного ладу України на цих територіях”.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФУТБОЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПУНКТ

Рада Європи пропонує створити НФІП. Він буде єдиним контактним центром на міжнародних змаганнях, обмінюватися персональними даними (в рамках закону) й організовувати міжнародне поліцейське співробітництво. Дані про діяльність НФІП країна-підписант Конвенції повинна передавати Комітету з безпеки та охорони. До нього входить один або кілька представників країни-підписанта.

ЩО ЩЕ?

Також Конвенція роз'яснює дії поліції під час спортивних заходів. Вона повинна:

  • збирати інформацію та оцінювати ризики
  • втручатися для запобігання заворушенням
  • перебувати в діалозі з уболівальниками
  • збирати докази злочинів і передавати їх до суду та інших компетентних органів.

Безпека та охорона займають центральне місце в Конвенції. Для їх забезпечення дозволяється задіяти як державні, так і приватні організації на місці проведення змагань або за його межами. Має бути чіткий план на випадок НП і його відпрацювання в навчаннях, а в законі слід прописати, хто відповідає за їхню організацію та контроль.

Конвенцію прийняли ще у 2016 році. Вона заснована на Європейській конвенції про насильство та неналежну поведінку з боку глядачів під час проведення спортивних заходів і, зокрема, футбольних матчів. Остання зараз включена до Закону України. У 2018 році Петро Порошенко намагався ратифікувати Конвенцію, але безуспішно - Комітет відкликав його проєкт.

Разом із законопроєктом №0122 у Верховній Раді лежить ще один від Володимира Зеленського, у якій він пропонує замінити Європейську Конвенцію новою. При цьому про неможливість ліцензувати стадіони в документі нічого не сказано. Обидві ініціативи відправлені до Комітету на розгляд.

Раніше ми повідомляли, що Рада підтримала проєкт закону на захист диких і безпритульних тварин. Також читайте про посилення відповідальності за незаконний видобуток корисних копалин.

Софія Елагіна

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube