В Україну має прибути з дводенним візитом генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, оскільки занепокоєння щодо стабільної роботи «зернового коридору» зростає
Генсекретар ООН Антоніу Гутерріш має здійснити неанонсований візит до України, аби обговорити з президентом Володимиром Зеленським та президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом проблеми функціонування «зернового коридору». Термін дії угоди збігає 18 березня і в ООН працюють над тим, аби його продовжити. Крім Чорноморської зернової ініціативи мають також обговорити інші проблемні питання.
До України прямує з офіційним візитом генсек Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш. Мета візиту — обговорення продовження зернової угоди. У середу, 8 березня він має зустрітися із президентом Володимиром Зеленським, повідомляє Le Monde.
«У середу вранці він (Антоніу Гутерреш, — Ред.) зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським у Києві, щоб обговорити продовження Чорноморської зернової ініціативи в усіх її аспектах, а також інші актуальні питання», — передає речник держсекретаря Стефан Дюжаррік
Наразі генеральний секретар ООН уже прибув до Польщі «на шляху до України». Його зустріч із Зеленським має відбутися в середу вранці, 8 березня, у Києві. Темою переговорів, зокрема, буде продовження експорту українського зерна в рамках Чорноморської зернової ініціативи.
Видання РБК-Україна повідомляє, що в четвер Гутерріш і Зеленський мають прибути до Львова, де зустрінуться із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Пізніше генсек ООН поїде до порту Одеси, а потім до Туреччини. Пан Гутерріш повернеться до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку в четвер вдень. Це вже буде третій візит генсека ООН в Україну за останній рік.
Гутерріш уже двічі відвідував Україну від лютого 2022 року. Під час першого перебування, у квітні 2022 року, рф завдала ракетного удару по одному із центральних районів Києва. Згодом, в інтерв’ю західній пресі, Гутерріш заявив, що «він був шокований» цим вчинком.
22 липня 2022 року в Стамбулі була підписана зернова угода, яка допомогла розблокувати експорт зернових з України. Генсек ООН відвідував Україну 18 серпня. Тоді він зустрічався у Львові із Зеленським та президентом Туреччини Ердоганом. Під час зустрічі домовилися про продовження координації в реалізації зернової ініціативи. Обговорили також питання незаконної та примусової депортації українців, звільнення з полону наших військовослужбовців і медиків. Окрему увагу приділили темі ядерного шантажу росії на Запорізькій АЕС.
17 листопада 2022 року зернову угоду продовжили на чотири місяці. Термін її дії закінчиться 18 березня цього року, якщо вона не буде знову подовжена. 1 березня Росія заявила, що погодиться продовжити зернову угоду, якщо будуть враховані інтереси її сільгоспвиробників.
Україна наразі експортувала понад 23 мільйони тонн збіжжя, переважно кукурудзи та пшениці. Основними пунктами призначення відправлень були Китай, Іспанія, Туреччина, Італія та Нідерланди.
Раніше ми писали про те, що ООН надає грошову допомогу українцям, а також про те, як її можна отримати. Ми також повідомляли про те, що Генасамблея ООН закликала рф вивести свої війська з України
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.