Зеленський доручив посилити захист енергосистеми України від російських ударів. В Міненерго розповіли, що вже зроблено

Читать на русском

Зеленський розповів про результати Ставки, а у Міненерго відзвітували про готовність енергооб'єктів

Читать на русском
Президент України Володимир Зеленський, радниця міністра енергетики Олена Зеркаль
Президент України наголосив, що цієї теми буде особлива увага

Зеленський розповів про результати Ставки, а у Міненерго відзвітували про готовність енергооб'єктів

У середу, 6 вересня, Президент України Володимир Зеленський провів Ставку верховного головнокомандувача, присвячену підготовці енергосистеми України до зими.

Голова держави у своєму Телеграм-каналі повідомив, що на Ставці головною темою був комплексний план захисту об’єктів критичної інфраструктури від усього, що може вигадати країна-терорист. З цього приводу були доповіді Прем’єр-міністра Шмигаля, віце-прем’єра Кубракова, усього енергетичного сектору, Держспецзв’язку, Генштабу й обласних військових адміністрацій.

"Ще є над чим працювати. Усі учасники процесу отримали конкретні завдання із конкретними термінами виконання. До цієї теми буде особлива увага", - наголосив Володимир Зеленський.

Як триває підготовка енергосистеми до зими 1

В той же час радниця міністра енергетики Олена Зеркаль під час ефіру Business Breakfast від Forbes наголосила, що потрібно прискоритися з відновленням обʼєктів генерації, бо інакше Україні не пройти зиму без відключень електроенергії. За її словами українські електромережі готові до зими на 98%, АЕС – 70%, теплові електростанції – близько 30%. Треба уточнити, що йдеться про виконання планових ремонтів.

Водночас вона наголосила, що наразі вдалося відремонтувати пошкоджені трансформатори та привезти автотрансформатори з-закордону.

"Проте, поки ще не почалось будівництво захисних споруд від атаки дронів. Агентство з відновлення брались будувати великі саркофаги, проте там також все ще на початковому етапі", – зазначила пані Зеркаль.

Вона також додала, що ще є час та можливості для того, щоб навелювати ризики.

"У нас є 45 днів. В уряду, у фахівців, у регулятора є всі можливості та інструменти всі ризики нівелювати. А зима покаже, хто і де "налажав", – додала радниця міністра енергетики.

В Офісі Президента розказали, чи готові українські енерокомпанії до зими

У деяких енергокомпаній хороший рівень готовності до зими, у інших – поганий, але до початку опалювального сезону мають встигнути. Заступник керівника ОПУ Ростислав Шурма розповів в інтерв'ю Forbes, чи готові українські енергокомпанії до зими. За його словами, такі структури як ДТЕК , Енергоатом, Центренерго та Укренерго розпочали активні роботи, і "є 90-відсоткова впевненість, що до початку опалювального сезону буде доволі висока готовність".

"У нас є відчуття, що вони непогано готові. Але я дуже обережно ставлюсь до таких заяв. Оцінити реальну готовність можна лише після глибокої інструментальної діагностики. Я думаю, що інституційно зараз ані держава, ані профільні інституції, такі як Держенергонагляд, не здатні це зробити", - сказав Ростислав Шурма про стан готовності до зими компанії ДТЕК.

Шурма також додав, що держава грає в лотерею з приватними енергокомпаніями вже протягом 20 років, сподіваючись, що вони справді готові до зими, і щоб ризики зменшились, потрібні зміни в системі управління. З його слів, потрібно розвивати Держенергонагляд, щоб була "система контролю з нормальною системою діагностики".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.