Зеленський анонсував вже у липні нову конкретику заради миру

Президент заявив, що Україна робить кроки, щоб повністю відновити безпеку після Саміту миру

Зеленський
Зеленський анонсував нові дії заради миру

Президент України Володимир Зеленський анонсував нову конкретику заради миру. Вона стане відома з липня. Вже готуються робочі групи.

Про це український лідер повідомив у своєму вечірньому відеозверненні у вівторок, 25 червня. Зеленський наголосив на необхідності збільшувати тиск на Росію заради справедливого закінчення війни.

"Наші кроки - щоб була повністю відновлена безпека після Саміту миру. Є вже восьмий учасник, який приєднався до спільного комюніке. І ми тільки збільшуємо тиск на Росію заради чесного закінчення цієї війни. Готуємо робочі групи. Вже з липня нова конкретика заради миру", - сказав Зеленський.

Також Зеленський згадав про нові ордери від Міжнародного кримінального суду щодо Шойгу та Герасимова. А також про виграну справу України у ЄСПЛ щодо Криму.

"Є нові ордери від Міжнародного кримінального суду щодо російських убивць. Шойгу, Герасимов - ваш шлях до Гааги відкритий. Також є рішення Європейського суду з прав людини про відповідальність Росії за все вчинене в нашому Криму проти людей і проти закону. Окупант буде за це відповідати", - додав український президент.

 

Україна готується до другого Саміту миру

Відомо, що другий Глобальний саміт миру планують провести у найближчі п'ять місяців, ще до президентських виборів у США. Прийняти його можуть Саудівська Аравія або ОАЕ. На другому Саміті миру українську формулу розглядатимуть більш детально - обговорять всі десять пунктів. Адже у перше комюніке ввійшли тільки три пункти з "формули миру" президента Володимира Зеленського - ядерна безпека, продовольча безпека, депортованих дітей та повернення військовополонених.

На наступному саміті не виключається присутність делегації РФ. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав умови участі Росії на наступному Глобальному саміті миру. Каже, що державу-терористку залучатимуть методом силового примусу:

  • військові інструменти (постачання зброї Україні, суттєві атаки по лінії фронту, велика кількість знищених російських ресурсів, зокрема на території самої РФ);
  • економіка - переосмислення санкцій (припинення роботи європейських компаній на російському ринку);
  • дипломатичний та інформаційний тиск, а також ізоляція країни-агресора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube