Президент України засудив дії Тбілісі, які, за його словами, спрямовані на посилення залежності країни від Росії
Україна разом з країнами ЄС готує санкції проти Грузії через дії її чинного уряду. За словами президента Володимира Зеленського, дії грузинських політиків наразі спрямовані на посилення залежності країни від Росії. Відповідні рішення вже приймаються і незабаром будуть узгоджені з європейськими партнерами.
Про це у своєму традиційному вечірньому зверненні повідомив президент України. Він також висловив обурення політикою Тбілісі:
"І це в Грузії, звичайно, не лише проблема одного народу й не тільки нашого регіону – як сьогоднішня влада в Грузії штовхає країну на очевидну залежність від Росії. Це просто ганебно, на які речі вони йдуть зараз проти свого ж народу", - сказав Зеленський.
Все, що відбувається сьогодні у Грузії, за словами Зеленського, є впливом Росії. Країна-агресор своєю чергою, позитивно оцінює дії грузинської влади, яка відклала вступ до ЄС і придушує акції невдоволених таким рішенням людей силовими методами та водометами.
"І коли в Москві хвалять цю владу в Грузії, це чітко окреслює, на кого вони зараз у Тбілісі працюють і для кого розганяють протести. Точно не для Грузії. Ми готуємо нашу юридичну реакцію та працюємо з європейцями й іншими партнерами щодо конкретних дій. Доручив підготувати відповідні санкційні рішення", - додав президент України.
Крім того, під час зустрічі обговорювалися такі теми як: ситуація на фронті та кроки щодо посилення напрямків, зокрема постачання у бригади та Курська операція (доповідав головком Олександр Сирський). Була доповідь також керівника ГУР Кирила Буданова про російські наміри найближчим часом і щодо ситуації в Сирії, зокрема, як зміна розстановки сил у цьому регіоні може вплинути на глобальні події.
"Зміна розстановки сил у Сирії може змінити глобальні обставини", - зауважив Зеленський про деталі доповіді Буданова.
Також президент обмовився щодо доповіді прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, який повідомив, що більше ніж 5 млн українців подали заявки на отримання зимової виплати "єПідтримки" у сумі 1 тисячі гривень.
"І сьогодні у програму увійшла "Укрпошта". Це 2 млн людей, які отримують пенсії та соціальні платежі через "Укрпошту". Так само ці люди отримають виплату у 1000 грн", - зауважив Зеленський.
Зеленський також розказав, що обговорили й роботу з Європою – Європейським банком реконструкції та розвитку. Партнерами схвалені інвестиції – обсяг мільярд триста мільйонів євро.
"Це кошти на інфраструктуру, логістику, зокрема це енергетика. Вдячні партнерам", - підкреслив він.
Зеленський додав, що скоординували роботу з урядом на грудень, особливо роботу з прифронтовими регіонами. Обговорили все, що стосується опалювального сезону, фінансів, енергетики, безпекових питань.
"Привітав наших воїнів із Днем ракетних військ і артилерії, вручив державні нагороди – бойові "Хрести". І почесні відзнаки "За мужність та відвагу" 107-й реактивній артилерійській бригаді – Кременчуцькій бригаді, а також – 15-й окремій бригаді артилерійської розвідки "Чорний ліс". Дякую вам, воїни! Дякую всім, хто бʼється заради нашої держави, заради наших людей, і всім, хто нам допомагає!", - сказав президент.
Наприкінці жовтня у країні відбулися парламентські вибори, які супроводжувалися численними порушеннями. За їхніми підсумками, Зурабішвілі відмовилася визнавати перемогу партії "Грузинська мрія", яка, за її словами, незаконно "приписала" собі 54% голосів. Президентка заявила про нелегітимність цього уряду та оголосила про початок протестів.
Ще кілька місяців тому прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявляв про плани повернення Абхазії та Південної Осетії до складу країни, а також про наміри досягти членства в Євросоюзі до 2030 року. Таке бачення він називав втіленням "грузинської мрії".
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі в той самий час попереджала про загрозу для європейської перспективи країни та наголошувала на важливості парламентських виборів. Вона закликала громадян не втрачати віру у майбутнє. Проте, вже під час святкування Дня незалежності, Кобахідзе охарактеризував Зурабішвілі як "зрадницю".
У жовтні саміт Європейської Ради оголосив про замороження процесу вступу Грузії до ЄС через зміну політичного курсу, який почав суперечити європейським принципам. Щоб повернутися до цього процесу, грузинській владі необхідно провести глибокі реформи.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.